Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gaziemir Sarnıç Çok Amaçlı Salonu hizmete açıldı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 27. spor salonunu Sarnıç'ta vatandaşların hizmetine açtı.


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 27. spor salonunu Sarnıç'ta vatandaşların hizmetine açtı. Açılışta açıklamalar yapan  Başkan Kocaoğlu, "sudan siyaset yapanlara" cevap verdi ve Kuş Cenneti'ndeki arazilerin geleceği konusunda İzmirlileri uyardı. 


İşte o konuşma:


* Kazanın, belanın ve afetin siyaseti olmaz. 

* Bir belediyemiz tankerle su getirip dağıtılabilir. Ama bunu mizansen malzemesi yapmaz.  Küçük işlerdir bunlar ve küçük adamlara yakışır.

* Orman Bakanlığı'nı İzmir Kuş Cenneti ile ilgili kararlarından dolayı değil; bizi suçlamalarından dolayı ve emeği, harcanan parayı yok saydıkları için kınıyorum. 

* Fal bakmayacağım.  Ömrümüz olursa Kuş Cenneti'ndeki arazilerin takip edilmesi ve önümüzdeki süreçte ne yapılacağının izlenmesi gerekiyor. 

* 'İzmir'de su yoktu, biz getirdik' diyenler, dibi delik olduğu için su tutmayan Gördes Barajı’ndaki su için bizden 48 milyon TL istedi. Bir senede almamız gereken suyun ancak yarısını, onu da 7 senede alabildiğimiz halde..

* Susuyorsak, İzmir için susuyoruz. Ama konuşursak alasını konuşuruz; hiçbiriniz de cevap veremezsiniz.

* 'Oy verirsen hizmet veririm' mantığı 80 vilayette sökebilir. 10 seçimdir bu kentten netice alamıyorsun, alamazsın.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Gaziemir Belediyesi  ortak hizmet projesi kapsamında yapımı tamamlanan Gaziemir Sarnıç Çok Amaçlı Salonu vatandaşların hizmetine girdi.  4 milyon liraya mal olan ve maliyetinin yüzde 60’ı İzmir  Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan salonun açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı. Kocaoğlu, İzmir Kuş Cenneti'nin protokol iptali gibi konularla ilgili önemli açıklamalar yaptı.İzmir Büyükşehir Belediyesi