Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gebze metrosu ile Gebze-Darıca arası 19 dakikaya iniyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze metrosu ile ilgili açıklamalarda bulundu..


Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebzeliler Derneği Başkanı Davut Nalbant ve yönetimi makamında ağırladı. 


Başkan Karaosmanoğlu, oldukça samimi ve verimli geçen görüşmede Gebze’de yapacakları projeler hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirdi.


Başkan Karaosmanoğlu, “Ulaşım noktasında çok önemli bir hayalimizi artık gerçekleştiriyoruz. Gebze ilçemizin ulaşımda çağ atlayacağı Metro projemizin ön yeterlilik ihalesini gerçekleştirdik. Halkımızın konforlu ve hızlı ulaşım sağlayacağı sürücüsüz Metro hizmetimizin ilk kazmasını da vatandaşlarımızla birlikte vuracağız” dedi.


“GEBZE İLÇEMİZE ÇOK YAKIŞACAK”

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen olan Gebze Metro hattının ön yeterlilik ihalesinin yapıldığını belirtti.


Başkan Karaosmanoğlu, “Son teknolojinin kullanılacağı projede 4. otomasyon düzeyinde bulunan (GoA4) tam otomatik sürücüsüz metro hizmet verecek. Yüksek performans, yüksek güvenilirlik ve düşük sefer aralıkları ile çalışacak. Düşük işletme maliyetli ve sürücüsüz olmasının yanı sıra yolcu taleplerine daha iyi yanıt verebilmek için Metro projemizi hayata geçiriyoruz. Gebze ilçemize çok yakışacak bu proje insanımızın ulaşımdaki taleplerine cevap verecek” diye konuştu.


“METRO İLE ULAŞIM 19 DAKİKADA SAĞLANACAK”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 12 istasyonlu, 15,6 kilometrelik metro hattında sinyalizasyon ekipmanları sayesinde 90 saniye aralıklarla sefer yapmaya elverişli olmasının önemine değinerek “Gebze-Darıca-OSB’ler arasında uzanacak 15.6 kilometrelik metro hattı çalışmasının tamamlanmasıyla gidiş -dönüş toplam 32 kilometrelik bir güzergah hayata geçmiş olacak. Güzergâhımızın yüzde 94’lük kısmı yerin altından işleyecek olmasıyla birlikte Darıca, Gebze ve OSB'ler arasında ulaşım 19 dakikada sağlanacak” dedi.