Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gökhan Karaçoban kimdir?

Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban kimdir? Gökhan Karaçoban, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


05 Ağustos 1963 yılında İzmir’de dünyaya gelen Dr. Gökhan KARAÇOBAN, ilkokulunu İzmir’de, ortaöğrenimini Alaşehir Ortaokulu’nda, lise öğrenimini Söke Lisesi’nde bitirerek, Üniversite hayatını Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamlamıştır.


1994 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Alaşehir İlçe Teşkilatının ilk ve tek Belediye Meclis Üyeliğini, 1999 yerel seçimlerine kadar sürdürmüştür. 1999 yılı yerel seçimlerinde iktidar olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin sekiz meclis üyesinden biri olarak görev yaptı. Aynı zamanda 1999-2001 yılları arasında, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanlığı görevini sürdürdü. 


2002 yılında milletvekili adayı oldu. 2002 yılı genel seçimlerinden sonra ise aktif siyasi yaşamına 2008 yılına kadar ara verdi. 2009 yılı başında aktif siyasette yerini alarak yine Milliyetçi Hareket Partisinden Alaşehir Belediye Meclis Üyesi seçildi. Seçimlerin hemen ardından Alaşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2009-2011 yılları arasında Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürürken Belediye Başkanı Kadir DAŞ’ın genel seçimler nedeniyle istifa etmesi üzerine, Belediye Meclisindeki oy çokluğuyla resmen Alaşehir Belediye Başkanlığına seçildi.


15 Mart 2011 tarihinden itibaren Belediye Başkanlığını sürdüren ve iyi derecede İngilizce bilen Dr. Gökhan KARAÇOBAN, evli ve iki çocuk babasıdır.