Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gölcük Kentsel Dönüşüm Projesi'nde kura çekildi!

TOKİ Kocaeli Gölcük İlçesi Sivritepe Rezerv Alanında hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nde kura çekildi..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kocaeli’nin Gölcük İlçesi Sivritepe Rezerv Alanında hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi içerisinde bulunan 142 konutun hak sahibi kurayla belirlendi.


Kura töreni dün Gölcük Belediyesi Kongre Saray’ında noter huzurunda gerçekleştirildi.


Gölcük Kentsel Dönüşüm Projesi


Projede konutların 36’sı 2+1 şeklinde, 106’sı ise 3+1 şeklinde inşa edildi. Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi genelinde 541 konutun yanı sıra 14 dükkân ve cami de inşa edilecek. 


Mahalle konseptli projede modern ve geleneksel mimarinin sentezlendi. Hak sahipleri için dükkânları, camisi, parkı, peyzajı ile çağdaş standartlarda kaliteli bir yaşam alanı oluşturularak Gölcük’e yeni bir cazibe merkezi kazandırıldı.


Proje kapsamında ilk aşamada, Bakanlar Kurulu kararı ile Gölcük Denizevler Mahallesi’nde bulunan alan “riskli alan” ilan edilerek, riskli alanda bulunan fonksiyonunu yitirmiş, köhnemiş, deprem riski olan yapılar tasfiye edildi. Gölcük Belediyesi ile yapılan protokol kapsamında Denizevler Mahallesi’nde riskli alanda yaşayan hak sahiplerinin büyük kısmı ile uzlaşma sağlandı.  Hak sahiplerine konut verilmek üzere Saraylı Köyü, Sivritepe Mevkiinde bulunan 7,4 hektarlık rezerv alanda kentsel dönüşüm projesi uygulaması hayata geçirildi.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016