Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gürkan Okta kimdir?

Birge Yıldırım Okta ile birlikte kurduğu O K T A A Tasarım Ofisi'nde İstanbul ve New York'ta mimari çalışmalarına devam eden Mimar Gürkan Okta kimdir?


Gürkan OKTA 1982 yılında doğdu.  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık bölümü lisans programından mezun olduktan sonra farklı zamanlarda NORM, TRAFO, GAD gibi çeşitli mimarlık ofislerinin bünyesinde farklı ölçek ve programlara sahip çok sayıda projenin yürütücüsü olarak görev almış olup 3 yıla yakın bir zaman zarfınca serbest mimar olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 


Bu süreçte yaptığı mimari projelerin bir kısmının hayata geçmiş olmasının yanında davetli ve açık, ulusal ve uluslararası mimarlık yarışmalarına katılmış; projeleri bu yarışmaların birçoğunda çeşitli derecelerde ödüllere layık görülmüştür. 2015’te kurmuş olduğu OKTAA mimarlık ve tasarım ofisi bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.


OKTAA

O K T A A ulusal ve uluslararası proje ödülleri kazanmış, mimarlık, peyzaj mimarlığı, kentsel tasarım alanlarında proje ve yayın üretimini sürdüren bir tasarım ofisi. 


Kurucuları Gürkan Okta ve Birge Yıldırım Okta'nın projeleri ve fikirsel üretimleri çeşitli dergilerde yayınlanmış ve ödüllere layık görülmüş.


ISTANBUL

ADDRESS:

Dr. Rıfat Paşa Sok. 23 / 20 Göztepe, İstabul, TURKEY

PHONE:

+90 216 355 2411

EMAIL:

info@oktaarchitects.com


NEW YORK

ADDRESS:

96 Manhattan Ave, New York, NY 10025, USA

PHONE:

+1 929 227 5273

EMAIL:

info@oktaarchitects.com