Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hangi bankalar 0,64 faizle kredi veriyor?

Konut kredisinde birçok banka yeni destek paketlerini yürürlüğe aldı. Pakete göre, konut kredisi faiz oranları yüzde 0,64'e kadar düşürüldü. Peki ödemeler nasıl yapılıyor? Hangi bankalar 0,64 faizle kredi veriyor?


Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın destek kredisi kampanyası konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşları sevindirdi.

Üç kamu bankası yeni kredi destek paketini duyurdu. Sözcü'de yer alan habere göre; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank vatandaşların ihtiyaçlarını desteklemek için düşük faiz oranları ve uzun vade imkanlarıyla konut kredisi çekme imkanı sunuyor. İşte düşük faizli ve uzun vadeli konut kredisine ilişkin detaylar...

Kredi paketinin açıklanmasıyla birlikte birçok soru cevap beklemeye başladı. Devlet desteğiyle kamu bankalarının vatandaşlara sağladığı konut, taşıt, sosyal hayat ve tatil gibi krediler için başvuru süreci başlıyor.

1- KONUT KREDİSİ

Birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 seneye varan vade ile konut kredisi imkanı sunuluyor. 

Sıfır konut ödeme tablosu:

Hangi bankalar 0,64 faizle kredi veriyor?

Müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup; üç büyük şehirde (İstanbul,  Ankara  ve İzmir) kredi kullanılacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL'ye kadar kredi alınabilecek. Kredi kullanımında yüzde 10'dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat fırsatı da bulunuyor.

Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık yüzde 0,64 faiz oranı ile konut kredisi kullanılabiliyor. 

AZAMİ 12 AY ÖDEMESİZ DÖNEMLİ

İkinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,74 faiz oranı ile konut kredisi çekme imkanı sunuluyor.

İkinci el konut ödeme tablosu:

Hangi bankalar 0,64 faizle kredi veriyor?