Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İbis otelleri hakkında - Akfen GYO iştiraki olarak

Accor grubunun sahibi olduğu uluslararası bir otel zinciridir. 2013 rakamlarına göre Avrupa hariç, dünya üzerinde 55 ülkede 950 adet otelleri vardır. Ayrıca 380 adet otel de Fransa ve Avrupa'da bulunmaktadır.Şehir merkezindeki lokasyonları tercih ederler.


İlk İbis oteli 1974 yılında Bordeaux'da (Bordo) açılmıştır. (Detaylı bilgi için tıklayın.)Dünyanın her yerinde ibis standardı, benzer teklif yapılmasını garanti eder: Modern, bağlantılar içeren ve ses yalıtımlı bir oda, yenilikçi ve konforlu bir yatak, sabah 4'ten gün ortasına kadar kahvaltı ve çok sayıda restoran konsepti.


İbis, otellerinin hepsinde temel otel hizmetlerini 24/7 sunan, Avrupa'nın tek hesaplı oteller zinciridir: 24 saat açık resepsiyon, oda girişi, her daim servis edilen hafif yemekler ve sürekli açık bar. 

İbis, kendi ağındaki otellerin yarısında ISO 14001 belgesini almıştır.


İbis, Accor bünyesinde, Akfen ortaklığıyla Türkiye'ye de girmiştir. Akfen GYO, İbis'in Türkiye'de kullandığı binaları hem inşa etmekte hem de ortaklık yapmaktadır.


30 Ağustos 2013 tarihinde, Akfen GYO yatırımı ile geliştirilen Ibis Otel Kaliningrad'ın hizmete açılmasıyla, Akfen GYO'nun işletmedeki otel sayısı 16'ya, devam eden projelerle beraber toplam portföyü ise 19 otele ulaştı. 


Akfen GYO Genel Müdürü Vedat Tural, Kaliningrad'ın, Rusya Hükümeti tarafından Dünya Kupası maçları için seçilen şehirlerden biri olduğunu belirterek, "Şehir, Rusya açısından önemli ve gelişmeye açık bir turizm bölgesi. Ibis Otel Kaliningrad, 119'u standart, 40'ı ikiz, üçü engelli ve beşi aile olmak üzere toplam 167 odayla hizmet veriyor. Ayrıca şehirde yeteri kadar konferans ve toplantı salonu bulunmaması dikkate alınarak, projede toplantı odalarına önem verildi" dedi.


Ibis Otel Tuzla'nın da 2015 yılında tamamlanması ile birlikte toplam oda sayısı 3 bin 324'e, faal otel sayıları da 19'a ulaşmış olacak. Bunlara ilaveten yine İstanbul ve Moskova gibi büyük şehirlerde, Akfen'cilerin arsa arayışları devam ediyor.


İbis otelleri hakkında - Akfen GYO iştiraki olarakAKFEN GYO


Akfen GYO Avrupa’nın en büyük uluslararası zincir otel işletmecisi olan Accor ile stratejik işbirliği kapsamında Ibis ve Novotel markaları altında şehir oteli projeleri geliştirmekte.


Akfen GYO ’nun ana faaliyet konusu, gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmak, gayrimenkul portföyü oluşturmak ve geliştirmek. 25 Haziran 1997 tarihinde Aksel Turizm Yatırımları ve İşletmecilik A.Ş. unvanı ile faaliyete geçmiş olan Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 14 Temmuz 2006 tarihli onayı sonrası 25 Ağustos 2006 tarihinde tescil edilerek “Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı”na dönüştürülmüş. Akfen Holding’in Akfen GYO içindeki payı %56,09.


Detaylı bilgi için TIKLAYIN.


http://www.akfen.com.tr/yatirimlar/gayrimenkul/


TÜRKİYE'DEKİ OTELLERİN BLOGLARI

http://ibisturkiye.blogspot.com/