Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İbrahim Canseven kimdir?

1997 yılında başladığı meslek yaşamını 2004'de kurucusu ve ortağı olduğu NTT Mimarlık bünyesinde sürdüren Mimar İbrahim Canseven kimdir?


 İbrahim Canseven kimdir? İbrahim Canseven, 1975 yılında Gaziantep'te doğdu. Orta öğretimini 1993 yılında Gaziantep Anadolu Lisesi'nde, lisans öğrenimini 1998 yılında İ.T.Ü Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde tamamladı. 


Yüksek lisans öğrenimini ise aynı fakültede Bilgisayar Ortamında Mimari Tasarım programında "Mimarlık Bürolarında Sanal Ortamda İletişim ve İşbirliği Uygulama Olanakları" isimli teziyle 2002 senesinde tamamladı. 


1997 yılında başladığı meslek yaşamını 2004'de kurucusu ve ortağı olduğu NTT Mimarlık bünyesinde sürdürmektedir.


NTT Mimarlık

"2004 yılında Ali Yönet, Ozan Özyiğit ve İbrahim Canseven tarafından kurulan, 2009 yılından itibaren Ali Yönet ve İbrahim Canseven tarafından yönetilen NTT Mimarlık, mimari proje, danışmanlık, kontrollük ve proje yönetimi hizmetleri sunmaktadır.


Yaklaşım: NTT Mimarlık özellikle sanat-mimarlık-kent bütünleşmesini sağlamaya çalışan kolaboratif ve fonksiyoncu bir tasarım yaklaşımını benimsemiştir. Yaratıcılığın, güncel yapı bilgisiyle iyi bir mimarlık ürününe dönüşebileceğini savunan, her projenin kendine özgü gerçeklerinin olduğunu bilen ve çoğaltmalardan uzak duran, mimarinin sanatsal boyutu ile teknik hizmet boyutunu belli bir dengede tutmaya çalışan firma kendine has çağdaşlık anlayışı ve iş ahlakını kişisel-kurumsal çıkarlardan üstün tutan yaklaşımı ile dünyanın önde gelen firmalarına mimari proje ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır."