Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İkitelli

Önce sanayi, sonra Doğan Medya Center ve Sabah-atv grubunun ilk adresleri olmasıyla medya mahallesi olarak bilinen şimdi de havaalanı ve çevre yollarına hakimiyetiyle markalı konut projelerinin gözde lokasyonu olan semttir.İkitelli

İkitelli


İkitelli neresidir?Organize sanayi bölgesi ve Ziya Gökalp mahallelerinden oluşan İstanbul’un İkitelli semti Küçükçekmece ilçesi’ne bağlıdır ve İstanbul’un Avrupa yakasında bulunmaktadır.


İkitelli, İstanbul'un batısında Küçükçekmece sınırları içerisinde yer alan semt.İkitelli’nin tarihçesi nedir?1980'lerin başında Eminönü, Karaköy gibi semtlerde bulunan imalatcı ve sanayi sektörlerini şehir dışına taşımak için art arda başlayan İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde yer alan imalatcı siteleri ve İstoç ile 20 sene içinde çok büyük bir değişme göstermiştir. Bu sitelerin getirdiği gecekondulaşmanın yanında semt içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Başakşehir isimli toplu konutların yapılması ve Olimpiyat Köyü ile Atatürk Olimpiyat Stadı için bu bölgenin seçilmesi ile çok hızlı bir gelişme yaşamıştır. Semte bağlı Mahalleler Mehmet Akif mahallesi, Atatürk mahallesi, Ziya Gökalp mahallesi olup son mahalle 2009'da Başakşehir'e geçmiştir.


Semtin nüfusu 1980'lerin başında yoğun göçle birlikte artmıştır. İETT'nin merkezi 1986'da buraya taşınmıştır. İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin yine bu tarihlerde temeli atılmıştır, ayrıca Başbakanlık Toplu Konutlarının yapımınıda 4 etap olacak şeklinde başlanmıştır. Tüm bunların temelini Başbakan Turgut Özal tarafından atılmıştır. Turgut Özal'ın en büyük projelerinden biri organize sanayi bölgesidir. Yapı itibari ile Avrupa'nın en büyük organiza sanayi bölgesidir. Nasıl ki Adnan Menderes kendi adını taşıyan Aksaray'daki Menderes Bulvarını yaptırdıysa, Turgut Özal da İkitelli Organize Sanayi Bölgesini yaptırmıştır.İkitelli’nin posta kodu kaçtır?İkitelli’nin posta kodu şöyle: 34308İkitelli nasıl markalı konut ve ofis projelerinin adresi haline geldi?Emlakkulisi.com’da Aralık 2012’de yayımlanan habere göre; sanayinin kalbi İkitelli Basın Ekspres Yolu, artık konut ve ofis projeleriyle yepyeni bir yüze kavuşuyor. Daha çok yatırımcılar tarafından rağbet gören bölgede konutların metrekare fiyatı 5 bin TL’yi buldu…


Türkiye'nin en büyük havalimanı olan Atatürk Havalimanı ile E-5, TEM ve sahil yolunu birleştiren Basın Ekspres Yolu ve çevresi, birbiri ardına inşa edilen ofis, otel, alışveriş merkezi rezidans projeleriyle yeni bir kimliğe bürünüyor. Düne kadar sanayinin kalbi olarak anılan bölge, bugün lükste ve konforda birbiriyle yarışan birçok proje ile yeni bir yaşam merkezi haline geldi…


Prestij yolu


Birçok markalı projeye ev sahipliği yapan bölge, havaalanına, organize sanayi bölgesine ve ana yollara yakın konumu ile dikkat çekiyor.  Atatürk Havaalanı’nı TEM’e bağlayan bölge avantajlı lokasyonu ile hem yatırımcıların hem de oturumcular tarafından tercih ediliyor. 


Otel yatırımları artıyor


Basın Ekspres Yolu son 5 yıldır geçirdiği dönüşümle birlikte çok sayıda otel yatırımına da ev sahipliği yapmaya başladı. Bölgede toplamda yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırımla 16 yeni otelin yapılması için düğmeye basılırken, yerli ve yabancı otel zincirleri de bu otelleri işletmek üzere birbirleriyle yarışıyorlar. Holiday Inn Airport Hotel, İstanbul Gönen Hotel ve Courtyard Marriot'un faaliyette bulunduğu bölgede, Divan'dan Eren ve Ağaoğlu'na kadar değişik grupların projeleri yükseliyor.


Tamamlanmış konutlarda metrekaresi 3 bin 500 TL’den başlıyor


Tamamlanmış ve sosyal yaşam olanakları sunan konut projelerinde metrekare fiyatlarının 3 bin 500 TL’den başlangıç gösterdiğini belirten Century 21 Duru Gayrimenkul’den Emlak Danışmanı Volkan Duru” Fiyatlar semtlere göre değişkenlik gösteriyor. Mesala Atakent Mahallesi’nde metrekare fiyatlar 2 bin TL ile 4 bin 500 TL arasında, TOKİ evlerinde ise bin 750 ile 2 bin 200 TL arasında değişiklik gösteriyor. Geniş sosyal olanaklara sahip, teslime hazır projelerde ise metrekasi 3 bin 500 TL’den başlıyor 4 bin 500 TL’ye kadar çıkıyor” dedi.


Proje aşamasındaki konutlarda metrekare fiyat 3 bin 500 TL


Yapımı hala devam eden konut projelerinde ise metrekare fiyatların 2 bin 500 TL ile 3 bin 500 TL arasında değişiklik gösterdiğini belirten Duru, bu projelerde de fiyatlarınteslim sürecine kadar 4 bin TL’yi göreceğini ifade etti. 


En çok 1+1’ler tercih ediliyor


Bölgedeki konutlara daha çok yatırımcıların talep gösterdiğinin altını çizen Duru, bu nedenle 1+1 ve 2+1 dairelerin ön plana çıktığını söylüyor. 


Yeni ofis projeleri 5 yıldızlı otel konforu sunuyor


Son dönemlerde birçok önemli yatırımcıyı ve projeyi ağırlayan Basın Ekspres Yolu'nda özelliklere ofislere olan ilgi çok yüksek. Yeni Levent-Maslak hattı yorumları yapılan bölgede yeni ofis projelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Son teknoloji ile donatılan ofisler, sunduğu hizmetlerle de 5 yıldızlı otelleri aratmıyor. Bölgeyede Capital Tower, Business Port, Ağaoğlu My Office 212, Batışehir ve İstanbul Vizyon Park gibi birçok prestijli ofis projesi yer alıyor. 


Arsa fiyatları metrekaresi 2 bin 300 dolardan başlıyor


Bölgede birinci parselde arsa fiyatlarının metrekaresi 2 bin 300 dolar ile 3 bin dolar arasında değişiklik gösterdiğini söyleyen Remax İkitelli Gayrimenkul Danışmanı Cezmi Karagöz, ikinci parselde ise bin 500 ile 2 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunulduğunu söyledi. 


Ofislerin metrekaresi 5 bin TL’yi buldu


Bölgedeki ticari projelerde metrekare birim fiyatının 5 bin TL’ye kadar çıktığını vurgulayan Karagöz,  minimum metrekre fiyatının ise bin 500 TL olduğunu belirtti. 


Kiralık ofislerin metrekaresi 40 TL’ye kadar çıkıyor


Karagöz kiralıklarda ise fiyatların 15 TL ile 40 TL arasında değişiklik gösterdiğini söylüyor. Yani buna göre 100 metrekare bir ofis minimum bin 500 TL’den kiralanıyor. 


İkitelli

İkitelli Basın Ekspres Yoluİşte Basın Exspres Yolu’nda öne çıkan projeler ve fiyatları…


İstanbul’un dört bir yanına kolay ulaşım


Çevresinin ve sınıfının en seçkin ofis binası olarak yükselen Capital Tower, Mutlu İnşaat, Miltaş İnşaat ve Uzman İnşaat ortaklığında hayata geçiriliyor. 9 bin 550 metrekarelik alan üzerinde inşa edilen projede 100 adet ofis ve 4 bin 370 metrekarelik depolu 4 adet showroom yer alıyor. İstanbul’un iki ana arteri olan TEM ve D100(E5) otoyollarının tam ortasında konumlanan Capital Tower, metro ve metrobüs hattına yakınlığı ile de İstanbul’un dört bir tarafına kolay ulaşım imkanı sunuyor. Proje Atatürk Havalimanı’na sadece 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Projede ofisler metrekaresi 5 bin 286 TL’den satışa sunuluyor. 


Kullanıma hazır teslim ediliyor


Bayraktar Grup güvencesi ile Basın Ekspres Yolu üzerinde inşa edilen Business Port İstanbul, içinde bulundurduğu farklı özellikleri ile iş dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Toplam 40 adet cepheleri farklı tek tip butik ofisten oluşan projede brüt 180 metrekare büyüklüğünde A plus ofisler yer alıyor. 13 adet butik ofisin satışının gerçekleştiği projede, son 27 konut metrekaresi 3 bin 798 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Projede yüzde 5 peşinatla 12 aya kadar sıfır faiz veya banka kredili ödeme seçenekleri sunuluyor. Mart 2013’te tamamlanması planlanan Business Port’ta 30 Aralık 2012 tarihine kadar geçerli olan kampanya kapsamında müşterilerden ek masraf talep edilmeden yükseltilmiş taban, metal asma tavan, alçı sıva, boyanmış duvarlar ve VRV sistemine dâhil 5 adet iç ünite üzere kullanıma ya da kiralanmaya hazır bir şekilde teslimi gerçekleştiriliyor.

Havaalanına 3 dakika uzaklıkta


Fer Yapı ve Boyner işbirliği ile Basın Ekspres Yolu üzerinde hayata geçirilen İstwest projesi, 230 bin metrekare inşaat alanı üzerinde yükseliyor. Toplam 988 konuttan meydana gelen projede fiyatlar 215 bin TL’den başlıyor. TEM’e 6 kilometre, E-5’e 1,5 kilometre, Atatürk Havalimanı’na ise 3 dakika uzaklıkta bulunan projede, spa, yoga salonu, pilates salonu, fitness center, açık ve kapalı yüzme havuzu, zen bahesi, basketbol ve voleybol sahası, tenis kortu, macera parkları, mangal alanları, piknik alanları, koşu ve bisiklet parkurları bulunuyor. 


Türkiye’nin en büyük karma projelerindenİkitelli

Mall of İstanbulİkitelli'de inşaatı devam eden Mall of İstanbul, 4 blok halinde bin 200 konut ile AVM ve ofislerden oluşuyor. Torunlar GYO güvencesiyle hayata geçirilen projede, stüdyodan 4+1’e kadar farklı daire seçenekleri sunuluyor. Kasım 2013’te teslim edilmesi planlanan Mall of İstanbul’da konut fiyatları 257 bin TL’den başlıyor. 3 bin metrekare AVM'nin yer aldığı Mall of İstanbul projesinde resepsiyon hizmetleri, sekreterya, asistanlık, temizlik, sağlık hizmetleri, yürüyüş parkuru ve toplantı salonu gibi hizmetler bulunuyor. 


İstanbul Suites’te 159 bin TL


Rumeli Gayrimenkul tarafından Basın Ekspres Yolu – Sefaköy’de inşa edilen göz kamaştırıcı residence projesi Istanbul Suites, mevkisiyle yatırımcılara cazip fırsatlar sunuyor. İstanbul'un ikinci Maslak hattı olmaya hazırlanan bölgede yükselen Istanbul Suites, çarpıcı mimarisi, konforu, geniş sosyal imkanları ve merkezi konumuyla sakinlerine "sıfır kilometre" bir İstanbul yaşamı vaat ediyor. 25 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen 10 katlı Istanbul Suites, 194 daireden oluşuyor. Katlarda teras bahçeleri, gün ışığını ayarlayabilen yatay hareketli teak panjur sistemi, her daire için özel otopark, ziyaretçi otoparkı, 24 seçkin mağazadan oluşan AVM, 7/24 A sınıfı güvenlik ve her türlü concierge hizmeti Istanbul Suites'in sunduğu ayrıcalıklar arasında bulunuyor. Projede fiyatlar 159 bin TL’den başlıyor. 


Türkiye’nin ilk kuş temalı projesi


Kavi Yapı tarafından Güneşli'de Atatürk Havalimanı'na ve Basın Ekspres Yolu'na yakın mesafede inşa edilen Homa Aves’te stüdyodan 3+1’e kadar farklı daire seçeneği sunuluyor. Dairelerin metrekaresi 2 bin 550 TL’den satışa sunulduğu proje, 6,5 dönüm alan üzerinde 2 blokta toplam 191 adet konuttan oluşuyor. Konutların büyüklüğü 41 ile 172 metrekare arasında değişiklik gösteriyor. Türkiye’nin ilk kuş konseptli projesi olarak öne çıkan Home Aves, özgün tasarımıyla huzur dolu bir yaşam vaat ediyor. 8 farklı konut tipinin mevcut olduğu Kavi Home Aves Evleri projesinde yarı olimpik yüzme havuzu,  tenis kortu, basketbol sahası, sauna, fitness center, Fin hamamı, meyve bahçeleri, kat bahçeleri ve otopark bulunuyor. 


Ticari alanlara yakınlığı ile dikkat çekiyor


E5 ve Tem karayollarının birleştiği Basın Ekspres yolu üzerinde yer alan Güneşli Park Gardenya, Havaalanına 5 dakikalık mesafede konumlanıyor. İkitelli Organize Sanayi, İstoç ve Kuyumcukent gibi ticari alanlara yakınlığıyla dikkat çeken proje, Gül Proje ve Mutlu İnşaat güvencesiyle hayata geçiriliyor. 7 bloktan oluşan Güneşli Park Gardenya’da toplam 263 konut yer alıyor. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 4+1 dubleks daire seçeneklerinin sunulduğu projede, fiyatlar 274 bin TL’den başlıyor. Aralık 2013’te teslim edilmesi planlanan projede, açık yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, otopark, 24 saat güvenlik hizmeti, spor alanları ve koşu parkuru bulunuyor. 


Güneşli Express Residence’ta 139 bin TL’den başlıyor


Babacan Yapı tarafından Güneşli Basın Ekspres Yolu üzerinde 4 bin 520 metrekare alan üzerinde inşa edilen Güneşli Express Residence, stüdyo, 1+1, 1,5+1 garden daire, 2+1 ve 3+1 dubleks penthouse daireler yer alıyor. Projede daire fiyatları 139 bin TL ile 737 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Peşinat sonrası 2 yıl taksit ve ara ödeminin yapılmadığı Güneşli Express Residence’ta, toplam 158 daire yer alıyor. Aralık 2014’te tamamlanması planlan projede, açık yüzme havuzu, güneşlenme alanları, fitness club, iç bahçe, sauna, Türk hamamı, dinlenme odası gibi sosyal aktivite alanlarına da yer veriliyor. Güneşli Express Residence; ayrıca cafeden markete, kuaförden kuru temizlemeye tüm ihtiyaçları gidermek amacıyla beş ticari üniteyi de bünyesinde barındırıyor. 


Şehir içinde şehir


Emlak Konut GYO ile Ege Yapı ve Emlak Pazarlama İnşaat A.Ş.'nin ortak girişimiyle hayata geçirilen Batışehir projesi, Tem ile Basın Ekspres yolunun kesişiminde konumlanıyor. Projede, stüdyodan 4,5+1’e kadar farklı daire seçenekleri sunuluyor. Dublek daire alternatifinin de bulunduğu Batışehir projesinde, fiyatlar 186 bin TL’den başlıyor, 1 milyon 283 bin TL’ye çıkıyor. Projede, A,B,C blok Ağustos 2013'te, C,E,F blok Nisan 2014'te, H1,h2,h3 blok Ekim 2014'te, K blok ise Ocak 2015’te teslim edilecek. Geniş sosyal olanakları ile dikkat çeken projede, kapalı havuz, concierge, otopark, valet parking, arşiv odaları, güvenlik hizmetleri, şehir oteli, copy center, vip lounge, lobi-danışma, depolama alanları, sauna, spor alanları, Batı Aktif, iklimlendirme sistemi, banka şubeleri, kuaför, terzi, eczane, lostra ve kuru temizleme hizmetleri bulunuyor.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, 3. Havalimanı, TOKİ Aksaray kura