Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal oldu!

Kadir Topbaş'ın istifasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mevlüt Uysal seçildi. Mevlüt Uysal, tebrikleri kabul etti..


Kadir Topbaş'ın istifasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mevlüt Uysal seçildi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki seçimin üçüncü turunda kullanılan 308 oyun 179'unu alan Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.


Uysal, düzenlenen törende İstanbul Büyükşehir Belediyesi Birinci Başkanvekili Ahmet Selamet'ten başkanlık mührünü alarak, görevine başladı.


Mevlüt Uysal, tebrikleri de kabul etti.


İstanbul Büyükşenir Belediye Meclisi'ndeki üçüncü tur oylamada 179 oyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Uysal, seçimin ardından teşekkür konuşması yaptı. Meclis Üyelerine teşekkür eden Uysal, "Bu benim için çok büyük bir onurdur ve o derece de mesuliyetli bir görevdir. Bütün gücümle güveninize layık olmaya çalışacağım." diye konuştu.


"Allah beni size ve İstanbullulara mahcup etmesin." diyen Uysal, "Özellikle AK Parti Grubuna ve tüm AK Parti teşkilatına bu çok önemli görevde şahsıma gösterdikleri güven için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 


Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da şükranlarını sunan Uysal, şöyle devam etti:


"Güzel bir İstanbul'dan bahsediyorsak, O'nun eseridir. Bu şehre belediye başkanlığı yaptı. Hizmetleri ile İstanbulluların ve milletimizin gönlünde taht kurdu. Bu şehrin her yerinde onun eserleri var. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a da huzurlarınızda ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. " 


AA