Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İzmir Kuzeyşehir'in yüzde 20'si satıldı!

İzmir’in Menemen ilçesi Yücesoy ile gelişiyor. Kuzeyşehir projesi ile kentin kuzeyine yeni bir çehre kazandıracak olan Yücesoy Mühendislik, İzmirlileri uygun fiyatlarla ev sahibi yapıyor.


İzmir firması Yücesoy Mühendislik imzası ile Menemen'de hayata geçirilecek olan  İzmir  Kuzeyşehir projesinde ön satışlar devam ediyor. İzmirliler'i uygun fiyatlarla ev sahibi yapmak isteyen Yücesoy Mühendislik, Kuzeyşehir projesi ile göz dolduruyor. İzmir'in kuzey aksı olan Menemen'de inşaatı devam eden 396 konutluk Kuzeyşehir projesinin bölgeye yeni bir çehre kazandırması bekleniyor. 


Proje hakkında bilgi veren Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, Kuzeyşehir ile bölgenin prestij projeleri arasında gösterileceğini belirtti. Yücesoy, "Gerek sanayi, gerek otoyol projesi, gerekse ulaşım anlamında İzmir ciddi bir şekilde kuzey aksında büyüyor. İzmir'de arsa yatırımlarının büyük çoğunluğu Çiğli-Menemen arasında gerçekleşiyor. Kuzeyşehir projesinin Menemen'de olması kesinlikle tesadüf değil. Menemen, bizim için çok önemli. İzmir-Aliağa-Manisa üçgeninde tam ortada kalıyor. Bölgeye ciddi yatırımlar var. Menemen, çok kısa bir gelecekte müthiş bir şekilde gelişecek. Hem arsa hem de konut fiyatları artacak" dedi. 


Menemen'in son 4 yılda arsa fiyatları bazında yüzde 400 artış sağladığını ifade eden Yücesoy, "Bölgede konut fiyatları ise yüzde yüzden fazla artış sağladı. Eskiden Menemen'e giderken ayrı bir şehre gidiyor gibiydik ancak artık Çiğli'den sonra yerleşim alanları bitmiyor. Şehir devam ediyor" diye konuştu. Kuzeyşehir projesinin isimlendirme aşamasında çok fazla düşündüklerini belirten Yücesoy, şöyle konuştu; "Açıkçası proje için öyle bir isim koyalım ki, sürekli bu isim bölgede yaşasın dedik. Emlak Konut'un Mavişehir projesi bize yön gösterdi. Mavişehir aslında konut projesinin adıydı. Ancak bugün bölgenin adı Mavişehir oldu. Biz de aynısını Kuzeyşehir ile yapmayı hedefliyoruz." Aralık 2018'de yaşamın başlayacağı Kuzeyşehir'de konutların yüzde 20'sinin satışının gerçekleştiğini belirten Yücesoy, "225 bin lira ile 440 bin lira arasında değişen 2+1, 3+1, 4+1 daireler. 736 bin lira ile 748 lira arasında değişen fiyatlarla 3 dubleks loft ve fiyatları 729 bin lira ile 795 bin lira arasında değişen 10 adet villamız mevcut. Lansman fiyatlarımız 15 Şubat'a kadar geçerli olacak" dedi.


http://www.izmirkuzeysehir.com/