Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Jülide Tutan Hergül kimdir?

1994 yılında Eskiz Mimarlık Ltd. Şti.'ni kuran ve çalışmalarına devam eden Mimar Jülide Tutan Hergül kimdir?


Jülide Tutan Hergül kimdir? Jülide Tutan Hergül, 1968 yılında Muğla’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Karşıyaka'da tamamladı. 1985 yılında Karşıyaka Gazi Lisesi'nden mezun oldu.


1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olduktan sonra 1990- 1994 yılları arasında farklı mimarlık ofislerinde çalıştı.


1994 yılında Eskiz Mimarlık Ltd. Şti.'ni kurdu.  İzmir  içinde ve dışında birçok mimari proje ve uygulamada bulunan Jülide Tutan Hergül serbest mimarlık çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir.


Eskiz Mimarlık..

"Yapılan işlerde bazı mimari projeler veya içmekan tasarımları öne çıkar.Tasarlanan projeyle kimi zaman aramızda duygusal bağlar kurarız. İşte o tasarımı farklı kılan, ona bir kimlik kazandıran bu bağdır. Tasarım ve uygulamada niteliği, en önemli önceliği olarak gören ve takım çalışmasına inanan Eskiz Mimarlık'ın anlayışı işlevselliğe, yenilikçi fikirlere, malzemeyi doğru kullanmaya dayanıyor.


1994 yılında kurulduğu günden bu yana yaratıcılık ve iyi çözüm üretmek işimizin ana temasını oluşturuyor.Var olanı sorgulayan, yeni malzemeler keşfederek, çevreci ve gerçekçi uygulamaların içinde olan tavrımızı gelecekte de koruyacağımızı düşünüyorum.


Eskiz Mimarlık mimari tasarımda çoğu zaman unutulan denge, dolu-boş oranı, saydam-masif yüzey birlikteliği gibi tasarım kriterlerini gözardı etmeyecek."


Eskiz Mimarlık iletişim..

Şair Eşref Bulvarı Nilsel Apt.

No: 79 Kat:6 Daire: 18

Alsancak / İZMİR


Tel : 0232 422 02 06

Fax : 0232 421 09 35

info@eskizmimarlik.com.tr