Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kadir Karakoç kimdir?

1996’dan beri Zambak Mimarlık’ta çalışan Karakoç ofis bünyesinde çok sayıda projenin tasarımını yapan Kadir Karakoç kimdir?


Kadir Karakoç, 1971 doğumlu Kadir Karakoç mimarlık eğitimine 1991 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde başladı, 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’ne geçti. 


1997 yılında mezun olarak aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans programına başlayarak renkli beton - brüt beton konusunda araştırmalar yaptı. 


Firmanın kurulduğu yıl olan 1996’ dan beri Zambak Mimarlık’ ta çalışan Karakoç ofis bünyesinde çok sayıda projenin tasarımını yaptı. Halen firmada Proje Bölümü Yöneticisi olarak çalışmaktadır.


Zambak Mimarlık

1996 yılında kurulan Zambak Mimarlık ulusal ve uluslararası alanda mimarlık, mühendislik ve proje yönetimi hizmetleri veren bir anonim şirkettir. 


Eğitim yapıları alanında önemli bilgi birikimi ve tecrübeye sahip şirkette, işlerin %70' ini bu alandaki projeler oluşturmaktadır. Son yıllarda yapılan ve devam eden işlerin belirli bir oranını üniversite kampüsleri teşkil etmektedir. Eğitim dışında ofis-yönetim, ticaret, sağlık, sanayi-üretim, sosyal-kültürel ve konut yapılarında da çok sayıda işe proje ve proje yönetimi hizmeti vermeye devam etmektedir.


Zambak Mimarlık, günümüz mimari anlayışı ile tasarımlar yapmayı, ekonomik tercihler, doğru malzeme kullanımı ve işlevsel planlanmış projeler hazırlayarak en doğru çözümlere ulaşmaya çalışır. Güzellik, fonksiyonellik ve sağlamlığın harmanlandığı yapılar tasarlamayı ve uygulamayı hedefler.