Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Karaman-Ulukışla hızla tren hattı yapım ihalesi yapıldı!

Karaman-Ulukışla hızlı tren hattı yapım ihalesi tamamlandı. TCDD Genel Müdürlüğü ile yüklenici firma arasında Kurban bayramı sonrasında sözleşme imzalanacak.


Karaman-Ulukışla hızlı tren hattı yapım ihalesi tamamlandı. TCDD Genel Müdürlüğü ile yüklenici firma arasında Kurban bayramı sonrasında sözleşme imzalanacak. Yüklenici firmaya yer teslimi yapılacak. Şantiye kurulduktan sonra ise çalışmalar başlayacak.


Hızlı tren hattı çalışmaları kapsamında yeni alt ve üst geçitlerin de yapılacağını ifade eden Başkan Çalışkan;"Tren yolunun öbür tarafında kalan ve uzun yıllar boyunca şehirden kopuk bir şekilde yaşayan Larende, Sümer ve Yenişehir Mahallelerimizin bu sorununu, belediyemiz ve TCDD ile işbirliğinde yapılan Gökkuşağı ve Makro Üst Geçitleri ile büyük oranda çözmüştük.


Şimdi Karaman-Ulukışla hızlı tren çalışmaları kapsamında Kemal Kaynaş Stadyumu önünden, Buğday Pazarı civarına geçişin sağlanacağı yeni bir alt geçit yapılacak. Bu alt geçit 100. Yıl Caddesi (Çevre Yolu) ve tren yolunun altından geçilecek şekilde yapılacak.


Diğer yandan, Bifa Kavşağı olarak bilinen noktadan tren yoluna devam eden güzergâh üzerinde ise bir üst geçit yapılacak. Yapılan ve yapılacak olan bu alt ve üst geçitler sayesinde tren yolunun diğer tarafı şehirle bütünleşmiş olacak. Her iki geçit çalışması bu yıl Ekim ayı içerisinde başlayacak. Karamanımıza hayırlı olsun" dedi.