Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kastamonu Taşköprü’de Emekli Konutlarının hak sahipleri belirlendi!

TOKİ tarafından, Taşköprü İlçesi, Gizlice Mahallesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilen 310 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi...


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Taşköprü İlçesi, Gizlice Mahallesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilen 310 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.


Kura töreni, 21 Haziran 2018 Perşembe günü, Taşköprü Kültür Merkezi’nde noter huzurunda gerçekleştirildi.


Emekli vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği 310 konutluk projede daha önce talep organizasyonu çerçevesinde 250 emekli hak sahibi belirlenmişti. Kalan 60 konut için ise 812 emekli başvuruda bulundu. Konut almaya hak kazanan emekli vatandaşlarımız büyük sevinç yaşadı.


Yükseklikleri zemin+3 olan konutlar 2+1 planında inşa edildi. Projede konutların yanı sıra ticaret merkezi ile cami bulunuyor.


Konutlar 397 TL’den başlayan taksitlerle %12, %20 peşinat ve 180, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.


Taşköprü’de sadece emekli vatandaşlar için inşa edilen projeyle kente yeni bir değer kazandırıldı. Projede camisi, ticari birimleri, parkı, peyzajıyla çağdaş bir yaşam alanı oluşturulması amaçlandı. Cephelerde zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplamalar, dekoratif pencereler, kat silmeleri ve söveler kullanılarak geleneksel ve modern mimari sentezlendi.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016