Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kayseri Talas'ın imar planı revizyonu tamamlandı!

Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, ilçenin 40 yıllık yapılaşmasını kapsayan imar revizyon çalışmasının tamamlandığını açıkladı..


Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, ilçenin 40 yıllık yapılaşmasını kapsayan imar revizyon çalışmasının tamamlandığını açıkladı.


Talas Belediyesi, ilçenin 40 yıllık yapılaşmasını kapsayan imar revizyon çalışmasını tamamladı. 2,5 yıl süren imar planının sadece Kayseri'ye değil, Türkiye'ye de yenilikler sunacağını belirten Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, ayrıca bu çalışma ile kentsel dönüşüm problemlerinin de çözüleceğini belirtti. Talas'ın imar durumu ile ilgili 2,5 yıl üzerinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Palancıoğlu, "Bu konuda yapılan çalışmayla diğer eksiklerin de giderilerek bu yıl içerisinde özellikle eski yapı bloklarına kentsel dönüşüm bekleyen vatandaşlarımıza büyük müjde olacak. Büyük bir sorunu çözecek yeni yapılaşmaların önünü açacak ve eski yapı bloğunun temizlenmesini sağlayacağız" dedi.


Başkan Palancıoğlu, Talas'ta 1990'lı yıllarda büyük kapsamlı genel imar revizyonunun yapıldığını ifade ederek, "2014'ün sonundan itibaren başladığımız bir çalışmayı sonlandırmak üzereyiz. Bu çalışma ile Talas'ın birikmiş imar sorunlarının birçoğu halledilecek. Sadece Kayseri için değil, Türkiye için de yenilikler, güzellikler sunacak örnek bir proje olacak. Burada önemli olan Talas'ın nüfus artışını en güzel şekilde yönetecek bir imar planının olması. Okulların, camilerin, sağlık ocaklarının sayısının parklarla ve yollarla birlikte arttırılmasını hedefleyen bir çalışma yaptık. Bu kapsamda önümüzdeki 30-40 yıl için gerekli olacak okul, cami ve sağlık ocağı gibi tüm sosyal donatı alanları rahatlıkla sağlanmış olacak "diye belirtti. Bu imar planı revizyonu kapsamında yeni bütüncül parklar ve otopark düzenlemelerinin de yer alacağını söyleyen Palancıoğlu, "Özellikle kapalı otoparkların yapılması teşvik ediliyor. Siteleşmenin önü açılarak nitelikli yapılar ortaya çıkarılacak. Binaların dükkan ve giriş yüksekliklerini artırarak daha güzel bir hale gelmesini sağlayacağız. Bunun gibi güzel farklı uygulamaları imar planında hayata geçirmiş olacağız" dedi.


Dünya


Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura