Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

KDV indirimi son gün 2017!

Mobilya ve beyaz eşyada 2017 Şubat'ta başlayan KDV indirimi 30 Eylül'de sona eriyor. Bu süreçte KDV indiriminin uzatılması talepleri Bakanlığa iletilmeye devam ediyor.


Mobilya ve beyaz eşyada 2017 Şubat'ta başlayan KDV indirimi 30 Eylül'de sona eriyor. Bu süreçte KDV indiriminin uzatılması talepleri Bakanlığa iletilmeye devam ediyor. Ancak henüz KDV indiriminin uzatıldığına dair yeni bir karar gelmedi.


Bilindiği üzere, KDV indirimi 30 Nisan'da sona erecekti ancak, Başbakan Binali Yıldırım bu sürenin uzatıldığını açıklamıştı. Karar 29 Nisan 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Klima, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, su ısıtıcısı, buzdolabı, derin dondurucu gibi tüm beyaz eşyaları kapsayan bu Özel Tüketim Vergisi indirimi 30 Eylül 2017 tarihine kadar sıfır oranında uygulanacak.


Buna göre, döner koltuk ve sandalyeler, yatak haline getirilebilen oturmaya mahsus mobilyalar, büro mobilyaları, mutfakta ve yatak odalarında kullanılan ahşap mobilyalarla plastik maddeden yapılan mobilyaların KDV'si de 30 Eylül'e kadar yüzde 8 olarak tahsil edilecek.




Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com