Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kentsel Dönüşüm Sempozyumu 2013 - Esenler Belediyesi

Esenler Belediyesi tarafından Esenler Şehir Düşünce Merkezi’nin katkılarıyla 5-6 Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenen sempozyumdur. Uluslararası Kentsel Dönüşüm Sempozyumu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla başlayacak.Kentsel Dönüşüm Sempozyumu 2013 - Esenler BelediyesiKentsel Dönüşüm Sempozyumu nedir?


Kentsel dönüşümün önemli merkezlerinden olan Esenler Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ve Esenler Belediyesi Başkanı Tevfik Göksu’nun katılımıyla Uluslararası Kentsel Dönüşüm Sempozyumu düzenliyor. Kentsel Dönüşüm Sempozyumu’nun konu başlıkları nelerdir?


Esenler Şehir Düşünce Merkezi’nin katkılarıyla düzenlenen ve 5- 6 Kasım 2013 tarihlerinde iki gün sürecek sempozyum; “Niçin Kentsel Dönüşüm”,  “Kentsel Dönüşüm, Hukuk ve Algı”, “Kentsel Dönüşüm ve Mekân”, “Kentsel Dönüşüm Ekonomisi” ve “Kentsel Dönüşüm Uygulama Örnekleri” konu başlıklarıyla 5 oturumda gerçekleştirilecek. Sempozyumda yurt dışından İngiltere ve İspanya (Barcelona), ülkemizden de Esenler ile Şahinbey (Gaziantep) kentsel dönüşüme uygulama örnekleri olarak sunulacak. Esenler Şehir Düşünce Merkezi’nin katkılarıyla düzenlenen sempozyumda göç, kentleşme, yapı stoku, güvenlik, iletişim, estetik gibi konular, kentsel dönüşüm çerçevesinde ilk kez bu kadar kapsamlı bir şekilde ele alınarak uygulayıcılara ipuçları verilecek.Kentsel Dönüşüm Sempozyumu’na katılan ünlü isimler kimlerdir?


Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Prof. Dr. Edibe Sözen, Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, Prof. Dr. Mazhar Bağlı gibi birçok önemli ismin konuşma yapacağı sempozyumun kapanışında Esenler Belediyesi Başkanı Tevfik Göksu da konuşma yapacak. Kentsel Dönüşüm Sempozyumu ne zaman, nerede? 


TARİH: 5 Kasım 2013 SALI (1.GÜN)

YER:  Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampusu Kültür ve Kongre Merkezi

AÇILIŞ SAATİ: 10.00 Kentsel Dönüşüm Sempozyumu program akışı nedir? 


Kentsel Dönüşüm Sempozyumu 2013 - Esenler Belediyesi