Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Keresteciler Sanayi Sitesi - İkitelli Başakşehir - İstanbul

Ahşap ve ahşap ürünlerinin üretilip pazarlandığı bir alış-veriş merkezidir. Keresteciler Sanayi Sitesi’nin tarihçesi şöyledir;Keresteciler Sanayi Sitesi - İkitelli Başakşehir - İstanbulKeresteciler Sanayi Sitesi nerede?


Keresteciler Sanayi Sitesi, İstanbul’un Avrupa yakasındaki İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde, Atatürk Hava Limanına 10 km., Büyük İstanbul Otogar’ına ((Esenler) 6 km. mesafede ve Mahmutbey Gişelerinin (E-6 Tem Otoyolu) yanı başında yer alıyor.Keresteciler Sanayi Sitesi’nin tarihçesi nedir?


İstanbul’un değişik yerlerinde (Cibali, Merter,Topcular ve Rami) faaliyet gösteren kerestecilerin, birlikte yaptıkları çalışmalar sonucunda Hasan Kızıltan, Ziya Camcıoğlu, Mehmet Güven, Ahmet Yıldırım, Neşet Yılmaz, Yılmaz Özgen, Mehmet Kadıoğlu, Vahit Şişman, Sami Yıldırım, Hulusi Çapçıoğlu ve Naci Tamtabak’ın önderliğinde, 1985 yılında İstanbul Kerestecileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kurulmuştur. 


1986 yılında kabul edilen nazım imar planı sonrası, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi içinde 272.000 (ikiyüzyetmişikibin) metre karelik alan kooperatif adına kayıt ettirilmiş ve 15 Ekim 1987 tarihinde inşaatın temeli atılmıştır. Kaba inşaat 1996 yılında bitirilmiş  ve dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in katılımıyla 27 Eylül 1998 Yılında açılışı yapılmıştır. 2007 Yılında hak sahiplerine tapuları verilmiştir. Kat Mülkiyeti Kanunu gereği 27.05.2009 tarihinde toplanan Kat Malikleri Genel Kurulunun kararı ile İkitelli Keresteciler Sitesi Site Yönetimi kurulmuş, kooperatife ait olan yönetim faaliyetlerine ait yetkileri 1 Temmuz 2009 tarihinde devir almıştır.

 


Keresteciler Sanayi Sitesi’nin genel özellikleri nelerdir? 


İstanbul Kerestecileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin özverili çalışmaları sonucu kurulan sitemizde 28 (yirmisekiz) adet tek katlı 27 adet çok katlı yapı, cami altında iki katlı pasaj vardır. Sitemizde 1006 adet bağımsız bölüm ve bu bölümlerde 350 (üçyüzelli) ye yakın işyeri vardır. Site içinde araçların park edebileceği alanlar vardır. İşyerlerinin ihtiyacı olan elektrik, su, telefon gibi sistemlerinin alt yapısı hazırdır. Herhangi bir Yangında kullanılmak üzere yeteri kadar hidrant ve 1.000 (bin) metreküp su deposu vardır. Site içinde mini futbol sahası, lojman ve işyeri sahipleri tarafından yaptırılmış bir cami vardır. Yeşil alanlar içinde değişik ağaç türleri ile beraber meyve ağaçları da vardır.Keresteciler Sanayi Sitesi’nin yöneticileri kimler?


Kat Mülkiyeti Kanunundan doğan hak ve yetkiler Site Yönetim Kurulunun, güvenlik, temizlik, bakım - onarım gibi faaliyetler ile kooperatife ait işyerlerinin kiraya verilmesi gibi işler, S. S. İstanbul Kerestecileri Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulunun sorumluluğundadır.


Cumhur Yüksel ( Yönetim Kurulu Başkanı): 1938 yılında Sinop – Ayancık’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ayancık’ta tamamladı. İstanbul Erkek Lisesinde başladığı lise öğrenimini Kastamonu’ da tamamladı. 1970 Yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Yüksel İstanbul Barosunun kayıtlı üyesidir.


Ticaret hayatına 1962 yılında Beyoğlu – Yenişehir’de kendi adına açtığı Orman Ürünleri firması ile başladı. 1971 Yılında Yeşil Ayancık Kerestecilik Adi Komandit Şirketini kurdu. Aksaray ve Merter’de ticari faaliyetine devam eden Yüksel, 2000 Yılından beri İkitelli Keresteciler Sitesinde çalışma hayatına devam etmektedir. Yüksel evli ve iki çocuk babasıdır.


Hüseyin Pala (Başkan Yardımcısı)


Murat Türkmen (Sayman): 1967 Yılında Trabzon’da doğan Murat Türkmen, 1991 Yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş ve daha sonra da Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmiştir. Orman ürünleri alanındaki ticari faaliyetlerine Trabzon’da aile firmasında başlayan Murat Türkmen; İkitelli Keresteciler Sitesinde, Kendisine ait Türkmen Orman Ürünleri ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş.’de ticari faaliyetine devam etmektedir. Türkmen evli ve iki çocuk babasıdır.


Halit Aksoy (Üye): 1955 yılında Giresun’da doğan Halit Aksoy Artvin - Arhavi' lidir. Lise eğitimini İstanbul’da Şişli Lisesi’nde tamamladı. 1984 yılında (Thames Polytechnic) University of Greenwich’de Matematik, İstatistik ve Bilgisayar bölümünden mezun oldu. Orman ürünleri alanındaki faaliyetlerine babası Feyzi Aksoy’un kurmuş olduğu Feyzi Aksoy Orman Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. adı altında İstanbul Cibali’de başlayan Halit Aksoy; ticari faaliyetini kardeşi Abdullah Can (Cengiz)  Aksoy ile beraber İkitelli Keresteciler Sitesi’nde sürdürüyor. Halit Aksoy evli ve bir çocuk babasıdır.


Cafer Çınar (Üye): 1959 Yılında Sivas – Divriği’de doğan Cafer Çınar liseyi İstanbul’da tamamladı. 1981 Yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Orman ürünleri ticaretine Çemberlitaş’ta başlayan Çınar halen İkitelli Keresteciler Sitesinde sürdürüyor. Çınar evli ve iki çocuk babasıdırKeresteciler Sanayi Sitesi’nde hangi kolda kaç firma var?


Keresteciler Sanayi Sitesi - İkitelli Başakşehir - İstanbulKERESTE FİRMALARI: Doğramalık Kereste (42), Döşemelik Kereste (37), İnşaatlık Kereste (49), İthal Kereste (45), Mobilyalık Kereste (47), Tomruk (25). 


PLAKA BAZLI ÜRÜN FİRMALARI: Ağaç Kaplama (3), Kontraplak (42), OSB (46), Parke (44), Plywood (46), Sunta / MDF (57). 


TAMAMLAYICI ÜRÜN FİRMALARI: Hırdavat ve Nalburiye (17). Kimyasallar (Tutkal, Boya vb.) (28), Makine (10), Mobilya Aksesuarları (28), Mobilya Malz.(Membran, Kenar Bandı vb.) (33). 


İMALAT YAPAN FİRMALAR: Dolap İmalatı (44), Ebatlama (38), Kapı İmalatı (50), Kaplama (15), Mobilya İmalatı (51), Palet İmalatı (9), Park ve Bahçe Ürünleri İmalatı (22), Profil ve Kapak (22), Tarihi Eser ve Restorasyon (19).


DİĞER SEKTÖRLER: Bankalar (3), Diğer (6), Gıda Ürünleri (2), Kimyasal Malzeme (2), Kuaförler (1), Lokantalar (4), Yapı Malzemeleri (7). Keresteciler Sanayi Sitesi’ne nasıl gidilir?


Hat No Güzergah


89C BAŞAKŞEHİR 4 -1. ETAPLAR - TAKSİM  

98 BAŞAKŞEHİR 4.ETAP - BAKIRKÖY  

78A BAŞAKŞEHİR-AKSARAY göster göster

78ZB BAŞAKŞEHİR 4.ETAP-ZEYTİNBURNU METROİkitelli Keresteciler Sitesi iletişim bilgileri nelerdir?


Adres: İkitelli OSB Keresteciler Sitesi 14B Blok Kat:3 BAŞAKŞEHİR - İSTANBUL

Telefon: +90 0212 670 01 27-28

Fax: +90 0212 670 03 30

E-Mail: info@keresteciler.org.tr

Web: www.keresteciler.org.trÖnerilen Bağlantılar : TOKİ Aksaray kura