Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kılıçoğlu Group

İstanbul’da Delta Yapı ortaklığı ile Hukukçular Towers ve Kuriş Kule; Danış Group ortaklığı ile Vizyon Konutları, Emirgan Su Villaları, Kılıçoğlu Danış Towers ve Kılıçoğlu Danış İş Merkezi projelerini hayata geçiren firmadır. Kılıçoğlu Group’un merkezi Çorlu’dadır ve sermayesi 4 milyon 400 bin TL’dir. Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç’tır.


Kılıçoğlu Group

Kılıçoğlu Group’un tarihçesi nedir?

Merhum Bekir Kılıç ‘ın 1968 yılında kerestecilik,meyve suyu bayiliği ve kuyumculuk sektöründe ticaret hayatına atılmasıyla temelleri atılan Kılıçoğlu Group 1970 yılında İstanbul’a, 1984 yılında Çorlu’ya taşınmıştır.


Bekir Kılıç hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!


Merhumun evlatları sayesinde büyüyen Kılıçoğlu group bugün itibariyle Çorlu merkezli olarak  4 milyon 400 Bin TL tamamı ödenmiş sermayesiyle yurtiçinde inşaat, kuyumculuk, yapı denetim gibi alanlarda faaliyet gösterir iken yurtdışında da çeşitli alanlarda iştirakleri bulunmaktadır. 
 

Kılıçoğlu Group bünyesinde hangi firmalar var?

Kılıçoğlu İnşaaat, Kılıçoğlu Yapı Denetim ve Kılıçoğlu Kuyumculuk, grubun firmalarıdır.


Kılıçoğlu Danış Gayrimenkul A.Ş. ne zaman kuruldu?           

Kendi alanında çok sayıda işe imza atmış olan Kılıçoğlu Group ve yine kendi alanında çok sayıda iştirakleri bulunan Danış Grup ´un ortaklaşa kurmuş bir şirkettir. Kılıçoğlu Danış A.Ş. 2009 da Kılıçoğlu Danış Towers ile başlayan bu birliktelik daha sonra Çorlu´da E5 üzerinde yeralan İş Merkezi İnşaatı ile devam etmiş olup, 2010 yılında Emirgan Su Villaları inşaatı ve Kılıçoğlu Danış Vizyon Konutları inşaatı ile hız kazanmıştır.

Kılıçoğlu Danış A.Ş. nin şuan itibariyle 70 milyon TL´yi aşan inşaat yatırımı bulunuyor olup, bu inşaatların çok büyük bir kısmının satış sözleşmeleri yapılmıştır.

Kılıçoğlu Danış Gayrimenkul Yatıtım Taahüt Pazarlama A.Ş.
Adres:   Omurtak Caddesi Subay Orduevi Karşısı No: 21 Çorlu / TEKİRDAĞ 
Telefon:   +90 282 654 50 54 / 3 HAT 
Faks:   +90 282 654 50 61 
Vergi No:  Çorlu 261 038 60 12 
Tic.Sicil No:   10184 


Kılıçoğlu Delta Yapı Ortaklığı hangi projeleri hayata geçirdi?

Yapı sektörünün güçlü kuruluşları Kılıçoğlu Group & Delta Yapı, meslekteki deneyim, birikim ve potansiyellerini birleştirerek Hukukçular Towers ve Kuriş Kule gibi özel projelere imza atıyorlar.

Adres: Mustafa Kemal Caddesi, Şehit Gazi Sokak, Yeni Adliye İnşaatı Arkası, Cevizli / Kartal / İstanbul
E-Mail: info@kilicogludelta.com
Tel: 0216 370 0 400
Web: http://www.kilicogludelta.com/tr


Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, firmayı nasıl anlatıyor?

Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Üyesi Talat Kılıç, CNBC-E kanalında hafta içi hergün 14.10 ve 14.50 saatleri arasında yayınlanan “Karar Verenler” programında İsmet Gökçen’in sorularını yanıtladı. “Şirketleri yönetenler ekonomideki gelişmeleri nasıl değerlendiriyor, kendi işyerinde nasıl uyguluyor” başlığı altında yayınlanan programda konuşan Talat Kılıç, Gökçen’in sorularına içtenlikle yanıt verdi.
Kılıç; İstanbul’da ticari gayrimenkul sektörüne girmemizin sebeplerinden birisi konutlarda yükse bazda arz patlaması yaşanması. Biz Çorluda kuyumculuk alanında faaliyet gösterirken, bu faaliyetimizin yanına inşaatı da ekledik. Bölgesel gücümüzden dolayı satışlarımızı çok hızlı bir şekilde devam ediyor. 2002 ve 2009 dönemleri arasında 1700 konut ve 300 işyeri inşa ettik. Kartal’da bildiğiniz gibi dünyanın en büyük adalet sarayı yapılıyor. Adalet Sarayına 50 metre mesafede güzel bir yer bulduk. Hukukçular ve yatırımcılar için gerçekten çok özel bir proje. Biz 1000’in üzerinde konut yaptık fakat konutta düşüş olduğu için diğer projelere ağırlık verdik. Arsamız ana giriş kapısına 50 metre mesafede ve hukukçulara danışılarak tasarlandı. Biz bu projeyi 2012 yılında teslim edeceğiz. Projemiz yaklaşık olarak 25 milyon dolara mal olacak. Finans yönünden biliyorsunuz ki mortgage kredileri çok düşük. Dedi.

Kılıç, Gökçen’in “Yaptığınız proje dışında başka yatırım arayışlarınız var mı” sorusu üzerine; Projemizin yanı sıra Kartal dışında Kozyatağı ve Maslak gibi yerlerde de uygun arsa arayışlarımız devam ediyor. Biz bu anlamda Kozyatağı ve Kartalı cazip bir bölge olarak görüyoruz. 6 yıldır Bulgaristan’da yatırımlarımız devam ediyor. AB Hibeleri çerçevesinde büyükbaş hayvancılık işine girdik. Dedi. Kılıç; “Ticari gayrimenkule kayma sebebiniz konut sektöründeki durgunluk mu sorusu üzerine; “Biz ona durgunluk demeyelim. Arz da fazlalık var. Şu an ki piyasa koşullarında normal bir proje ile ayakta kalmanız söz konusu değil. Zaten, yatırımlarda Home Ofis’e kayıyor dikkat ederseniz. Şu an da yabancı firmalar ülkemize geliyor. Biz de bu doğrultuda Home ofisler ve Plazalar inşa etmek istiyoruz.

Dünyanın en büyük adalet sarayına 50 metre mesafede olan projemiz bizim ilk göz ağrımız, bebeğimiz gibi. Bu sebeple sürekli olarak projemizin yanındayız ve her türlü teknik detayıyla en ince ayrıntısına kadar ilgileniyoruz. İnşaat sektöründe en durgun zaman Haziran ve Eylül aylarında yaşanıyor. Adli tatil süreci yaklaştığından dolayı da hafi,f bir durgunluk söz konusu fakat biz ilk etapta projenin % 25’ini satışa açacağız. Projemizi özel kılan hususlara bakacak olursak, lokasyonu çok düzgün ve E–5 ile sahil bağlantıları olan güzel bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Dedi.
Kılıç, son olarak ticari gayrimenkule yatırım yapmanın cazip olduğunu belirtirken, karamsar olmadıklarını ve hükümete güvendiklerini dile getirdi.


Kılıçoğlu Group projeleri nelerdir?

- Kılıçoğlu Danış E5 İş Merkezi
- Kılıçoğlu Danış Towers
- Prestij İş Merkezi
- Hukukçular Towers
- Hacı Bekir Kılıç İş Merkezi
- Emirgansu Villaları
- Kılıçoğlu Danış Vizyon Konutları


Kılıçoğlı Group iletişim bilgileri nelerdir?

Kılıçoğlu Kuyumculuk - İnşaat - Otomotiv - Petrol - Turizm - Gıda - Özel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Taahhüt - Yatırım Pazarlama San. Tic. Ltd. Şti.

Adres:   Kılıçoğlu Danış Towers  Zemin Kat No:1  Çorlu / TEKİRDAĞ 
Telefon:   +90 282 654 50 54 / 3 HAT 
Faks:   +90 282 654 50 61
Web:   www.kilicoglugroup.com
www.kilicoglutowers.com
www.kilicogludelta.com 

E- Mail:   info@kilicoglugroup.com
satis@kilicoglugroup.com
insaat@kilicoglugroup.com 

Vergi No:   Çorlu 555 015 4994 
Tic.Sicil No:   5640 
Sermayesi:   4.400.000,00 TL