Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

KİPTAŞ Silivri Konutları için çalışmalar başlıyor!

İBB, KİPTAŞ'ın Silivri Pirimehmetpaşa Mahallesi'nde yapmayı planladığı 2 bin konutluk projesine ilişkin imar değişikliğini onayladı..


KİPTAŞ tarafından Silivri Pirimehmetpaşa Mahallesi'nde dar gelirli vatandaşlar için yapılacak "sosyal konut projesi"ne ilişkin imar değişikliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından onaylandı. 


İBB Meclisi'nde, KİPTAŞ'ın Silivri Pirmehmetpaşa Mahallesi'ndeki "sosyal konut projesi"ne ilişkin imar değişikliği oy çokluğuyla kabul edildi. 


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, imar planları Saraçhane'deki meclis toplantısında görüşüldü. 


KİPTAŞ Silivri projesindeki, "Her bir bağımsız için 2 otopark yeri ayrılacak" yerine "Otopark ihtiyacının parsel bünyesinde karşılanacağı"na yönelik imar değişikliğine CHP Meclis üyeleri ret oyu verdi. 


AK Partili Silivri Meclis Üyesi Rıfat Kutlu KİPTAŞ'ın, Pirimehmetpaşa Mahallesi'nde 173 dönümlük arsaya dar gelirli vatandaşlar için sosyal konut yapacağını belirtti. 


Kutlu, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın bu yerle ilgili basında bir algı operasyonu içerisine girerek, yapılacak sosyal konutların çok yüksek olacağı kampanyasına giriştiğini ifade etti.


Başkan Kutlu, "Oysa aynı belediye başkanı, aynı bölgede hem de KİPTAŞ'ın sosyal konut yapacağı yerin 600 metre ilerisinde bulunan başka bir yerle ilgili geçmiş katlı 5 rezidans yapılmasıyla ilgili ilçe belediye meclisinden izin çıkarmış birisidir." dedi.