Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kira feshi ihtarname örneği 2018!

Gayrimenkul sahipleri kanunda belirtilen durumlarda kiracısının evi tahliye etmesini bir ihtarname aracılığı ile isteyebiliyor. İşte kira feshi ihtarname örneği 2018..


Ev ve işyerini kiraya veren gayrimenkul sahipleri kanunda belirtilen durumlarda kiracısının evi tahliye etmesini isteyebiliyor. 


Kiralananın tesliminden sonra muaccel olan kira bedelini veya yan gideri ödeme borcunu ifa etmezse, kiraya veren kiracıya yazılı olarak bir süre verip, bu sürede de ifa etmeme durumunda, sözleşmeyi feshedeceğini bildirebiliyor.


Kira feshi ihtarname örneği 2018 ise şu şekilde sıralanıyor:


Kira feshi ihtarname örneği 2018


Konu : ..../..../......  Tarihli Kira Kontratının Feshi Talebi AÇIKLAMALAR :  


1- Bana ait olan xxxxx adresinde kiracımız olarak bulunmaktasınız. Sözü edilen yeri karşılıklı anlaşmamıza göre .... TL bedelli olarak kira kontratı yapmış bulunmaktayız. 


2- ..../..../......  tarihinden bu yanadır kira bedelini ödememiş bulunmaktasınız. Biriken kira bedeli olan .... TL'nin ödenmesini ihtar ederim. 


3- ..../..../......  tarihinde başlayan ve ..../..../......  tarihinde bitecek olan 


KİRA KONTRATIMIZIN yenilenmemesi ve evi süresinde tahliye etmenizi ihtar ederim. 


4- Defalarca yapmış olduğumuz uyarılara karşı son zamanlarda hakaret ve tehdit edici tavırlarınıza da mağruz kalmış bulunmaktayız. Bu tavırların kiralayan kiracı ilişkisini zedelediği ve bizim için bu ilişkinin hoş bir durum olmadığını da ihtaren bildirmekteyiz. 


İSTEM SONUCU :  ..../..../...... tarihinde bitecek olan kira kontratımızın evi süresinde boşaltmanız için bir ay önceden, ayrıca ..../..../......  tarihine kadar 3 ve 4. maddelerdeki tutumları ortadan kaldıracak şekilde tutum takınmamanızı; aksi halde hakkınızda tahliye davası açarak noter masrafı, yargılama giderleri ve vekalet ücretini ödemek zorunda kalacağınızı ihtar ederim.

 
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com