Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kocaeli tramvay hattında 2. etap başlıyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017'nin Ağustos ayında hizmetine sunulan Akçaray tramvay hattının 2. etabı başlıyor.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017'nin Ağustos ayında hizmetine sunulan Akçaray tramvay hattının 2. etabı için çalışmalar başlıyor. 


Bu kapsamda Emre Ray Enerji İnşaat tarafından uygulanacak hattın yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. 2. etap, 2.2 kilometre uzunluğunda olacak.


Hat için çalışmalar yakında başlayacak. Seka Devlet Hastanesi’nden başlayıp Plajyoluna kadar uzanacak olan Akçaray Tramvay hattı projesinin 2. etabıyla İzmit Okullar Bölgesinden çarşıyla ulaşım kolaylaşacak. 


22 KİLOMETRE TRAMVAY HATTI


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Akçaray Tramvay hattı 2. Etapla 4 yeni istasyon daha yapılacak. 2.2 kilometre uzunluğundaki 2. Etap istasyonları Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu mevkilerinde bulunacak. Gidiş-dönüş 15 kilometrelik mevcut tramvay hattına 5 kilometrelik 2. Etap tramvay hattının eklenmesiyle kentteki tramvay hattı uzunluğu da 22 kilometreye çıkartılmış olacak. 


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mevcut tramvay hattında çalışan 12 araçların yanı sıra 2. Etap Tramvay hattı projesiyle 6 yeni tramvay aracını daha hizmete sokacak.