Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Koleksiyon Mobilya

Türkiye’nin 40 yıllık mobilya markasıdır. Koleksiyon Mobilya’nın temelleri Mimar Faruk Malhan tarafından 1972’de Ankara'da demir sanayi sitesindeki küçük bir metal atölyesinde atıldı. Koleksiyon Mobilya, ev, ofis, kamu ve turizm binası için mobilya üretimleri gerçekleştirmenin yanı sıra aydınlatma ürünleri de sunmaktadır.Koleksiyon Mobilya

Koleksiyon Mobilya


 

Koleksiyon Mobilya ne üretiyor? 


Koleksiyon mimar, mühendis, teknik yönetici ve uzman ustalardan oluşan 500 kişilik beyin ve zanaat gücü, geniş tasarım hacmi, üretim kolaylıkları ile kültür ve iş merkezleri, konaklama ve dinlenme tesisleri, ofis ve ev ortamları için mobilya ve tasarım üretir. Dünya çapında, ihracat, iş ortaklığı, tasarım ve lisans altı üretim faaliyetlerini yürüten Koleksiyon Mobilya, üretimde ve üründe Türkiye'de birçok konuda ilkleri gerçekleştirmiştir.Koleksiyon Mobilya’nın üretim kapasitesi nedir? 


Koleksiyon, 40 yıllık geçmişiyle Türkiye'nin sayılı mobilya kuruluşları arasında yer almaktadır. Yılda 400 bin metrekare ahşap mobilya ve 54 bin adet döşemeli mobilya üretim kapasitesine sahip olan fabrikasında endüstriyi tasarımın hizmetine sunan Koleksiyon, geniş tasarım hacminin yanı sıra, üretim kolaylıkları ile kültür ve iş merkezleri, konaklama ve dinlenme tesisleri, ofis ve ev ortamları için mobilya ve tasarım üretir.Koleksiyon Mobilya ürünleri nelerdir? 


Koltuklar: Amoroso, Balzac, Behram, Gondol, Marquez, Mihrimah, Monte Cristo, Pierre Loti, Rahvan.


Kanepeler: Alexander, Amoroso, Babil Serpan, Babil Serdiyar, Babil Serhas, Bağarası, Cashmere, Davdavas, Divanbaba, Gazel, Hendel, Madrigal, Mihrimah, Reyhanlı, Senlibenli, Virasana, Amoroso Puf, Babil Puf, Demre Puf,Madrigal Puf, Suri Puf.


Sehpalar: Açıkambar, Alia, Babil, Babil Shiraz, Bremen, Demirhindi, Gazel, Madrigal, Mardinli, Ova, Ottomane, Partita, Sihirlikare, Sihirlikare II, Sidney. 


Duvar ve TV Sistemleri: Alia, Babil, Bocelli, Karnaval, Mardinli, Partita.


Masalar: Alia, Babil, Demre, Gazel, Kasbah, Mardinli, Partita. 


Büfeler: Alia, Babil İstanbul, Babil Shiraz, Demre, Gazel, Mardinli, Partita.


Sandalyeler: Aybelen, Babil, Behram, Demre, Homer, lanus, Miranda, Marquez, Pera, Savur, Simbad. 


Yataklar: Alia, Babil Shiraz, Belince, Divanbaba, Diyadin, Enidu, Partita, Serdam Yatakbaşı. 


Komodin ve Şifonyerler: Alia, Babil, Belince, Changa, Mardinli, Orion, Partita.


Elbise Dolapları: Partita, Sidera. 


Tamamlayıcı Ürünler: Alia, Babil, Du, Guajira, Lalarosa, Mardinli, Sidney, Virasana. 


Home Office: Partita. 


Aksesuar Ürünleri: Çay Bardakları, Kahve Fincanları, Cam Bardaklar, Sürahi ve Karaflar, Yemek Takımları, 

Masaüstü Objeleri, Tamamlayıcı Ürünler.


Halılar: Aydalı, Bahtiyari, Bilaller, Kızkapan, Nadas, Şahmeran, Sülün, Zümrüd-ü Anka. 


Kilimler: Adala, Alaçatı, Aydalı, Balaban, Bozkır, Cordobes, Demre, Efsunlu, Havdan, Pervari, ÜçBucak, Yalındal, Yazla.


Aydınlatma: Duvar, Lambader, Masa, Tavan, Dış mekan. Koleksiyon Mobilya, hangi konut projelerine hizmet vermiştir?


Akmerkez, Ataköy Konakları, Bakraz, Baytur StarGate, Demirli Park, Israel Radius Apartment Project, Levent Loft, Millenium, Park Oran, Park Vadi, Pelit İnşaat ve Trump Towers.Koleksiyon hangi firmalara ofis mobilyası hizmeti vermiştir?


1000 Volt, 3M, Akdan Danışmanlık, Alce Elektrik, AVS Saraciye Tekstil, Barilla, British American Tobacco, 

Cengiz Holding, Cummins, Çelebi Holding, Eczacıbaşı İnovasyon Merkezi, Ekol Lojistik, Ernst & Young, Fenerbahçe, Fırat Plastik, Genel Enerji, Giza Systems, Google Türkiye, Hydro, Johnson Wax, MAYA MSG, Most Spor Kulübü, Ömür Çelik, Philips, Roche, Sahibinden.com, SAP, Sarıtaş Gebze, Schatt Decor, Seranit, Siemens, SMBC, Tadım Gıda, TBWA, Toyota, Uğur Çadırcı İnşaat ve Yemeksepeti. 
Koleksiyon Mobilya hangi finans kuruluşlarına hizmet vermiştir?


Alexbank, BNP Paribas, EFG Bank, EFG Hermes, Eureko Sigorta, Finansbank Erzurum, IFC Turkey, ING BANK Bebek, ING BANK Operasyon Merkezi, İş Bankası, İş Gyo ve VakıfBank. Koleksiyon Mobilya hangi eğitim kurumlarına hizmet vermiştir?


Fatih Koleji, Gediz Üniversitesi, TOBB Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi. Koleksiyon Mobilya hangi turizm kuruluşlarına hizmet vermiştir?


Divan Çorlu, Polat Otel İstanbul, Ramada Otel, Rusya SwissOtel Convention Center ve Sapphire Lounge. Koleksiyon Mobilya hangi kamu kurumlarına hizmet vermiştir?


Balıkesir Sanayi Odası, Bodrum Belediye Başkanlığı, İKSV, MESS, Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Noterler Birliği ve Ümraniye Belediyesi. Koleksiyon Mobilya’nın tarihçesi nedir?


1972: Mimar Faruk Malhan tarafından, Ankara'da demir sanayi sitesindeki küçük bir metal atölyesinde Koleksiyon'un temelleri atıldı.


1976: Metal üretimin yanı sıra mobilyanın özü olan ahşap ve döşemeli ürünlerin üretimine geçildi. Ankara'da Mastaş ahşap üretim, İstanbul'da Panda döşemeli üretim tesisleri kuruldu.


1981: Ankara Kavaklıdere'de ve İstanbul Nişantaşı'nda açılan mağazalar ile birlikte Koleksiyon'un kaliteli, estetik ve özgün çizgisiyle kendi tasarım ürünleri sunuldu. Böylece birçok kişi ve kuruluş, Koleksiyon'un kurduğu ortamlarda yaşamaya ve Koleksiyon ürünlerini kullanmaya başladı. 80'ler Türkiye'sinde artık, çağdaş düşünce ekseninde tasarım ürünü mobilyalara duyulan ilgi yoğunlaştı, kullanışlılık, rahatlık, özgür ve özgün kavramlar değer kazanmaya başladı.


1988: Geniş ürün yelpazesi ve artan taleple birlikte, Koleksiyon'un tüm üretim tesislerinin tek bir merkezde toplanmasına karar verildi. 2000'li yılların ihtiyaçları düşünülerek Tekirdağ'da 86 bin metrekarelik bir arazi üzerinde 15 bin metrekarelik kapalı tesislerle entegre bir teknolojik yatırım kararı alındı. İleri bilgi teknolojisi ışığında planlanan yatırım Tekirdağ halkına 400 kişilik bir istihdam ve ülke ekonomisine ek bir katkı ile devreye girdi.


1994: Daha geniş ürün sunumuna ve hizmet kalitesini arttırmaya olanak sağlayacak bir entegre sergi satış merkezi kurulmasına karar verildi. Bu amaçla İstanbul Büyükdere'de 40 bin metrekare alana yayılmış eski ve harap haldeki vinç fabrikası satın alındı ve satış merkezine dönüştürülmesi için Koleksiyon bünyesinde kapsamlı proje çalışmaları yapıldı. İç mekanları kadar, doğal çevresinin de tanımlanması ve tasarlanması düşüncesinden yola çıkılarak, çevresinde çam, ladin, köknar, ceviz, meşe ağaçlarından oluşan küçük bir orman oluşturuldu. Zaman zaman eski yapıya göndermeler veya alıntılar yapılarak ulaşılan mimari çözümlerin oluşturduğu bu merkezde, yerli ve yabancı tasarımcıların ürünleri sergilenmeye başlandı. Yurt içinde, dekorasyona bütünsel bir yaklaşım getiren ilk büyük mağaza konsepti ortaya çıktı.Koleksiyon aynı yıl, global pazarda en büyük ofis mobilya fuarlarından Orgatec'e katıldı. Koleksiyon klasiklerinden sakin, bilen ve gururlu bir tavrın ürünü "Dama" tasarlandı.


1996: Çağdaş çalışma mekanlarına yeni bir soluk getiren; "Longa " ofis sistemleri tasarlandı.


1997: Estetik kültürün yansıtıldığı "mutfaklar", emeğin ve teknolojinin birleştirildiği "kapılar" üretildi.


1998: Koleksiyon, Çevre Bakanlığı tarafından "Çevre Beratı" ile ödüllendirildi.19991999 yılında kaliteli ev mobilyasında ekonomik fiyat ve vadeli satış dönemi başlatıldı.20002000'lerin başında Koleksiyon yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen "yüksek kalitede mobilya tasarımı" anlayışıyla, endüstri ürünlerinden çok, düş ve düşüncelerin ürünlerini yaratmaya çalışan bir tasarım firması olarak büyük mağazacılık anlayışını ilk defa sergiye açtı.


2006: Tekirdağ'daki 86 bin metrekarelik alanda kurulu fabrikasının,13 bin m2 kapalı alanını, 34.000 m2 ye çıkardı.20092009 yılında gittikçe büyüyen Koleksiyon ürün seçkisi Koleksiyon Holding bünyesinde ayrı ayrı markalarla hizmet vermeye başladı. Koleksiyon Contract&Office markasıyla Ofis'te insan ve yeni çalışma kültürü üzerine odaklanırken, Koleksiyon Home markası ile Ev'de yeni bir yaşam alanı kurgusu oluşturuldu.20112011 yılında Tekirdağ'daki fabrikada gerçekleştirilen 6 milyon Euro'luk yatırımla mobilya sektörüne yeni bir ivme kazandıran CNC kontrollü tam otomatik hat faaliyete geçirildi. İstasyonları ve kurgusu son teknolojiye göre tasarlanan hat, dakikada üretilen panel mobilya adet miktarını 12 katına çıkartılmasına olanak sağladı. Ayrıca Koleksiyon aynı sene Londra'nın yaratıcı kalbi sayılan ve birçok uluslararası önemli markanın yer aldığı Clerkenwell bölgesinde 800 m2'lik büyük bir mağaza açtı.


2012: Koleksiyon 8 Eylül tarihinde Mısır'ın Kahire kentinde açılan yeni mağazasıyla yurt dışı mağazalar zincirine bir yenisini daha ekledi. Koleksiyon bu açılışla birlikte Londra mağazasından sonra yurt dışı mağazalar zincirine bir yenisini daha eklemiş oldu. Koleksiyon çalışma alanları için en son geliştirdiği tema ve tasarımlarını ilk defa, 23-27 Ekim tarihleri arasında Almanya'nın Köln kentinde gerçekleştirilencek olan uluslararası Orgatec Fuarı'nda sergiledi. Koleksiyon, Orgatec Fuarı'nda kamuoyuna duyurduğu yeni teması ile ünlü İtalyan düşünür Umberto Eco'nun; 21.yüzyılın çalışma kurgusu içerisinde yaratıcı ve uygulayıcı arasındaki ilişkiyi sorguladığı 'açık iş' kavramından yola çıktı.Koleksiyon Mobilya’nın kurucusu Faruk Malhan kimdir? 


Koleksiyon Mobilya

Faruk Malhan1947 İzmir doğumlu Faruk Malhan, ilk ve orta eğitimini İzmir Atatürk Lisesi'nde; üniversite eğitimini ise Ankara'da, Ortada Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi Demografi Bölümü'nden almıştır.


Temel tasarım derslerini Bauhaus Okulunun özgün temsilcisi, Profesör Fritz Janneba'dan aldı. Modern Sosyoloji'nin Türkiye'deki duayenlerinden Mübeccel Kıray'ın öğrencisi oldu. Profesör İlhan Tekeli'nin derslerinin, makalelerinin; Profesör Nusret Hızır'ın felsefesinin izleyicisi oldu. Profesör Oya Köymen'den aldığı ekonomi, ekonomi tarihi, toplum, politika dersleri Malhan'da, disiplinlerarası bilincin oluşmasına yardımcı oldu. Sahip olduğu eğitim tabanı, toplumların tasarım kültürleri ve tasarımın toplumların üretim biçimleri, kültürleri, gelişimler üzerine derinliğine görüşler kazanmasında etkili oldu.


Eğitim ve uygulama alanlarında kazandığı deneyimleriyle, Türkiye'de tasarımın; kültürel, toplumsal, estetik, kullanım yönlerini bir araya getirerek tasarım alanında iş üreten, düşünce üreten ilk kişilerden biridir.


1972 yılında "Koleksiyon Mobiya" firmasını "tasarım için bir endüstri" düşü ile Ankara'da kurdu, tasarımlarını firmasında gerçekleştirmeye başladı... Günümüzde Koleksiyon'un baş tasarımcısı olarak çalışmakta, tasarımcılara küratörlük yaparak gurubunun sanat yönetmenliğini sürdürmektedir.


Koleksiyon'u kuruluşundan günümüze; tasarıma, sanata, zanaata, yaratıcılığa, özene adanan yıllarla; küçük atölye ölçeğinden entegre üretim tesislerine geçirdi. Tasarladığı ürünler ülkemizde ve yurtdışında insanların günlük yaşamınlarında yer aldı.


Türkiye'de tasarım kavramının yaşama aktarılmaya başladığı 70'li ve 80'li yıllarının lider kimliklerinden biri olan Faruk Malhan, Haziran 2013 itibariyle "Tasarım Vakfı İstanbul"un kuruluşuna öncülük yapmış, tasarımın uluslar arası boyutlarıyla ekonomilere, topluma, üretim kültürüne kazandırılması  misyonunu tutkuyla ülkü edinmiştir. Faruk Malhan aynı zamanda Siena 2019 Avrupa Kültür Başkenti projesi Danışma Kurulu üyesidir.Koleksiyon Mobilya hangi tasarımcılarla çalışıyor? 


Arni Aromaa, Belkıs Balpınar, Alev Ebüzziya Siesbye, Ahmet Güneştekin, Eckhard Hansen, Heinrich Iglseder, Studio Kairos, Faruk Malhan, Koray Malhan, Gernot Oberfell, Marco Penati, Gerhard Reichert, Lucca Scacchetti, Sezgin Aksu - Silvia Suardi, Sauli Suomela ve Jan Wertel, Koleksiyon Mobilya’nın birlikte çalıştığı tasarımcılar…


Koleksiyon Mobilya mağazalarının adres ve telefon bilgileri nelerdir? 


İSTANBUL BÜYÜKDERE

Cumhuriyet Mah. Kefeliköy Bağlar Cad. No: 35 Sarıyer 34457

Tel: +90 212 363 63 63

Fax: +90 212 223 48 25

info@koleksiyon.com.tr


İSTANBUL CADDEBOSTAN

Bağdat Caddesi No:274 34728 Caddebostan

Tel: +90 216 478 22 66

Fax: +90 216 478 55 77

caddebostan@koleksiyon.com.tr


İSTANBUL MASKO

Masko Mobilyacılar Çarşısı 7-B Blok No:3-5 İkitelli

Tel: +90 212 675 09 00

Fax: +90 212 675 09 02

masko@koleksiyon.com.tr


İSTANBUL MODOKO

Modoko Sitesi 3.Cadde No.222 Yukarı Dudullu, Ümraniye

Tel: +90 216 540 49 49 / 216 540 79 74

Fax: +90 216 540 79 75

modoko@koleksiyon.com.tr


ADANA

Atatürk Cad. Sular Yolu No: 73/1 01120

Tel: +90 322 459 91 22

Fax: +90 322 459 91 24

adana@koleksiyon.com.tr


ANKARA KAVAKLIDERE

Binnaz Sk. 2/A Kavaklıdere 06700

Tel: +90 312 467 71 00

Fax: +90 312 467 71 01

ankara@koleksiyon.com.tr


ANKARA ÜMİTKÖY

Meksika Cad. (30. Cadde) Design Plaza No: 49 K: 2 06810 Ümitköy

Tel: +90 312 236 03 62

Fax: +90 312 236 01 55

ankaraumitkoy@koleksiyon.com.tr


ANTALYA

Metin Kasapoğlu Cad. Gökhan İş Merkezi No:21/B 

Tel: +90 242 311 11 38

Fax: +90 242 311 11 48

antalya@koleksiyon.com.tr


BODRUM

Atatürk Bulvarı Merkez Mahallesi Konacık Mevkii No:131 Bodrum/Muğla 

Tel: +90 252 363 91 22 

Fax: +90 252 363 93 25 

bodrum@koleksiyon.com.tr


GAZİANTEP

Sarı Güllük Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarı No: 33 Şehitkamil

Tel: +90 342 335 51 55

gaziantep@koleksiyon.com.tr


İZMİR

Mithatpaşa Cad. No: 142/A 35260 Karataş

Tel: +90 232 482 20 01

Fax: +90 232 482 10 70

izmir@koleksiyon.com.tr


KAYSERİ

Osman Kavuncu Caddesi No:94/B Kocasinan

Tel: +90 352 331 29 88

Fax: +90 352 331 91 91

kayseri@koleksiyon.com.tr


KOCAELİ

Hacıhalim Mah. Mobesko No: 9-10 E/blok Kartepe/Köseköy

Tel: +90 262 373 10 65

Fax: +90 262 373 10 54

kocaeli@koleksiyon.com.tr


TEKİRDAĞ

Malkara Yolu 6. Km Doğandere Mevkii 59160

Tel: +90 282 258 58 10

Fax: +90 282 258 58 58

info@koleksiyon.com.tr


AZERBAYCAN

Workplace Interior

Baku Residence Building, 25 Samed Vurgun Street, Baku – Azerbaijan

Tel: +99 412 493 62 22

ilham.behbudov@workplace.az


ALMANYA

Network2Design

Röntgenstrasse 104 64291 Darmstadt

Tel: +49 6151 9189512

info@network2design.de


AVUSTRALYA

Envoy Furniture

Suite 30391 Murphy Street Richmond 3121 Victoria

Tel: +613 9029 3161

dan@envoyfurniture.com.au


HOLLANDA

Loading-DDesign Collections

G. van Nijenrodestraat 151 3621 GJ Breukelen The Netherlands 

Tel: +613 9029 3161

info@loading-ddesign.com


İNGİLTERE


Koleksiyon Furniture Limited

Brewhouse Yard 9 London EC1V 4JR

Tel: +44 (0)20 3405 1885

info@koleksiyon.co.uk


İSPANYA

ARTIS ARQUITECTURA INTERIOR S.A.

Poligon Industrial El Cami dels Frares, parc.83

Tel: +34973257800

Fax: +34973257801

artis@artis.es


KATAR

Al Mana Galleria

Salwa Road Ramada Signals Nissan Showroom PO Box: 91 Doha

Tel: +974 4 428 3636


KAZAKİSTAN

V-time Object Office Ltd. 

Office 111, b/c "Prime", Furmanova 100 "g" 050000, Almaty

Tel: +7 727 312 11 22 / 23 / 24

v-time@yandex.ru


KKTC

Koleksiyon Mobilya KKTC

2 Irmak Sokak Gönyeli, Gönyeli Çemberi Lefkoşa

Tel: +90 392 224 04 50 – 51

Fax: +90 392 225 65 79

kktc@koleksiyon.com.tr


KOLOMBİYA

Shaller Group

Cra 11 No 93A -20 Bogota Colombia 

Tel: +57 (1) 743 560

mariam@schallertech.com


MISIR

Koleksiyon Egypt

The 47th Building, 90th Street North, 5th Settlement, New Cairo 

Tel: +20 2266 87 01

Fax: +20 226 68 702

info@koleksiyonegypt.com


SUUDİ ARABİSTAN

Technolight

P.O. Box 12679 Cidde 21483

Tel: +966 2 669 3241 

Fax: +966 2 668 3069

hazemalazem@technolight-ksa.com


ÜRDÜN

Apex Office Furniture

Om Al Smaq, Al Fadhalah Bin Ubayd ST Building No 7A Amman

Tel: +962 6 5563778

Fax: +962 6 5563779

salah@trilogyfurniture.comKoleksiyon Mobilya iletişim bilgileri nelerdir?


Koleksiyon İstanbul Merkez


Adres: Cumhuriyet Mah. Kefeliköy Bağlar Cad. No:35 Sarıyer 34457 İstanbul

Tel: 0212 363 63 63

Fax: 0212 223 48 25 - 0212 299 17 45

info@koleksiyon.com.tr


Müşteri Hizmetleri

Tel: 444 30 69

musterihizmetleri@koleksiyon.com.tr

Adres: Uluslararası SatışCumhuriyet Mah.  Kefeliköy Bağlar Cad. No:35 Sarıyer 34457 İstanbul

Tel: 0212 363 63 63

Fax: 0212 223 48 25 - 0212 299 17 45

internationalsales@koleksiyon.com.tr


Tekirdağ Üretim Tesisleri

Koleksiyon Tekirdağ Fabrika

Adres: Malkara Yolu 6. Km Doğandere Mevkii 59160 

Tel: +90 282 258 58 00

info@koleksiyon.com.tr


Londra MerkezKoleksiyon Furniture Limited

Adres: 9 Brewhouse Yard, London EC1V 4JR

Tel: +44(0)20 3405 1885

info@koleksiyon.co.uk


Kahire MerkezKoleksiyon Egypt

Adres: The 47th Building, 90th Street North, 5th Settlement, New Cairo 

Tel: +20 2266 87 01

Fax: +20 226 68 702

info@koleksiyonegypt.com


Web: www.koleksiyon.com.tr

Online Mağaza: http://shop.koleksiyon.com.tr/Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları