Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Küçükköy - Gaziosmanpaşa

İstanbul’un Avrupa yakasındaki ilçesi Gaziosmanpaşa’nın semtidir. Küçükköy 1976’ya kadar belediyesi olan bir beldedir.Küçükköy - Gaziosmanpaşa

Küçükköy haritası... 
Küçükköy Semti nerededir?Kuzeyinde Karayolları Mahallesi ve İstanbul Çevre Yolu, doğusunda Kazım Karabekir Mahallesi, güneyinde Gaziosmanpaşa Merkezi ve Hürriyet Mahallesi ve batısında Karadeniz Mahallesi bulunur. Küçükköy’ün nüfusu kaçtır?Küçükköy, İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı, güneyinde Alibeyköy ve Taşlıtarla semtleri, kuzeyinde Sultançiftliği semti, batısında Bayrampaşa ilçesine bağlı Yıldırım Mahallesi ve Cevat Paşa Mahallesi, doğusunda ise Eyüp ilçesi bulunur. Toplam nüfusu 70.000 civarındadır.


1976'ya kadar Küçükköy Belediyesi olarak haritada yer almasına rağmen 1976 sonrası Küçükköy Belediyesi feshedilerek Gaziosmanpaşa Belediyesine bağlanmıştır. İlk Belediye Başkanı Üzeyir Kurum aynı zamanda Küçükköy Spor Kulübünün fahri başkanlarındandır. Küçükköy Semtinin tarihi Roma Devletine kadar uzanmaktadır. Doğu Roma ve Batı Roma devletleri olarak karşılıklı savaşları sonucu İstanbul' un Doğu Roma İmparatorluğunun himayesine girmesi ile sur içindeki nüfus artışı ile burjuva sınıfı sur dışına kaçmaya başladılar. O dönemde yerleşim için en önemli kaynağın su olmasından dolayı Validesuyu çevresinde toplanmaya başlandı. Uzun su kesintilerinin olduğu dönemlerde semt halkı su ihtiyacını buradaki çeşmeden gidermiştir.Gaziosmanpaşa’nın idari tarihçesinde Küçükköy’ün yeri nedir?1963-1984 yılları arasında Belediyecilik hizmetleri İstanbul Belediyesi (1983 yılında Büyükşehir Belediyesi olmuştur) tarafından verilmiştir. Hizmetin İstanbul Belediyesi tarafından yürütüldüğü dönemlerde Küçükköy de müstakil belediye, Gaziosmanpaşa’da Şube Müdürlüğü bulunmaktaydı. 


O dönemlerde aynı mülki sınırlar içinde bulunan Küçükköy Belediyesi’nde belediye başkanlığı seçimleri yapılmaktaydı. 


1977 yerel seçimleri sonucunda Kemal Ağıralioğlu Küçükköy Belediye Başkanı olarak görev yapmışlardır. Küçükköy Belediye Başkanlığı için son seçim 1977 yılında yapılmıştır. Gaziosmanpaşa 1963 yılında ilçe olmuş ancak ilçe belediyesi için ilk seçimler 1984 yılında yapılmıştır.Küçükköy’de hayata geçirilen markalı konut projesi hangisidir?Serenity Küçükköy: Vialand’a komşu 248 daireden oluşan Serenity Küçükköy'de 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri bulunuyor... Serenity, 30 yıllık Bakırcı Yapı güveniyle ve titizliğiyle hayata geçirilen, bir evden beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayan bir yaşam alanı. Gaziosmanpaşa’nın merkezi semti Küçükköy’de yemyeşil bir tepede yüzü güneşe dönük olarak konumlanan Serenity, yaşayan bir semtin kalbinde yüksek standartlardaki yapı kalitesiyle ayrıcalıklı bir yaşam vadediyor.


Küçükköy - Gaziosmanpaşa
Serenity Küçükköy


Ana ulaşım yollarına ve toplu taşıma olanaklarına çok yakın konumdaki Serenity vaktinizi yollara değil sevdiklerinize ayırmanızı sağlayacak. VIALAND, IKEA, İSTANBUL FORUM gibi dev alışveriş merkezlerine de çok yakın olan Serenity kentin içinde ama kaosun dışında bir yaşam alanı.


7/24 güvenlik hizmeti ve görüntülü intercom sisteminin bulunduğu Serenity siz istemedikçe dışarıya tamamen kapalı. Siz huzur içinde dinlenirken çocuklarınız bahçede, oyun alanlarında, havuzda neşe içinde vakit geçirecek ve sizin gözünüz hiç arkada kalmayacak. 


İstanbul’un değeri hızla artan yeni gelişim bölgesi Gaziosmanpaşa’da kurulan Serenity, kısa zamanda hem kendi değerini artıracak hem de çevresine değer katacak. İster kendiniz yaşayın isterseniz kiraya verin, Serenity değeri her zaman artacak değerli bir yatırım fırsatı.


Telefon: 0212 618 99 99

Web Adresi: www.serenitykucukkoy.com