Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kumluca'ya özel hastane yapılacak!

KUMLUCA Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, özel hastane için şu anda inşaatın kaba bölümlerinin tamamlandığını, ince işçilik, iç dizayn ve tıbbi cihazların temini konusunda yoğunlaştıklarını söyledi..


KUMLUCA Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'ya inşaat çalışmaları hakkında bilgi veren hastanenin ortaklarından Dr. Galip Öztekin, hedeflerinin hastaneyi haziran ayında hizmete açmak olduğunu söyledi. Şu anda inşaatın kaba bölümlerinin tamamlandığını, ince işçilik, iç dizayn ve tıbbi cihazların temini konusunda yoğunlaştıklarını kaydeden Öztekin, "Hastanemiz tamamlandığında, 150 yatak rezervli, modern bir yapıya sahip olacak. Antalya'nın batısındaki en büyük ve modern özel hastane olacak. Hedeflediğimiz sürede tamamlayarak, Kumluca başta olmak üzere çevreye hizmet vermek istiyoruz" dedi.


Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da sağlık alanında ilçede yeni yatırımlar yapılmasının kendilerini sevindirdiğini, bu yatırımların başında da özel hastane inşaatı ve gelecek yıl öğrenci alacak Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin geldiğini söyledi. Hastanenin sadece Kumluca değil çevre ilçelere de hizmet vereceğini de vurgulayan Çetinkaya, "Özel hastanemizin donamımı konusunda edindiğimiz bilgiler, bizleri çok mutlu etti. Özellikle hastane bünyesinde bulunacak yoğun bakım ünitesi, değişik branşlardaki tedavi üniteleri, bölge insanımıza büyük fayda sağlayacak. İnşallah önümüzdeki yıllarda, ilçemiz diğer alanlarda olduğu gibi sağlık alanında da marka bir ilçe olacak" dedi.


Hürriyet