Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mimart Yapı

1992 yılında Sadık Özdemir tarafından kuruldu. Firma, Kelebekler Vadisi, Armada City ve Armina Evleri projelerini hayata geçirdi.Mimart Yapı neler yapmaktadır?


Mimart Yapı; 1992 yılında inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Toplu konut projelerinden otellere ve iş merkezlerine kadar birçok proje geliştirdi. 


Firma, inşaat taahhüt işleri üstlenmektedir. Ayrıca mimari proje tasarımları gerçekleştirmekte; peyzaj mimarisi, çevre düzenlemesi, mühendislik ve teknik müşavirlik hizmetleri vermektedir. 


Mimart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özdemir’dir.


Mimart Yapı hangi projeleri hayata geçirdi?


1.Kelebekler Vadisi

2.Armada City

3.Armina Evleri

Mimart Yapı


Kelebekler Vadisi projesinin özellikleri nedir?


71.491 metrekare alan üzerine konumlandırıldı. 84 adet villadan meydana gelen proje, 4’er katlı 8 blok şeklinde tasarlandı.  Yapımına 2009 yılında başlanan Kelebekler Vadisi, Bahçeşehir’de inşa edildi. 2012 yılında sahiplerine teslime dilen villalar, 400 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 


Projede yer alan villa büyüklükleri şöyle: 324,14 metrekarelik ikiz ve müstakil villalar; 371,82 metrekarelik müstakil villalar; 120,92 metrekarelik 2+1'ler 153,42 metrekarelik 3+1'leri 153,72 metrekarelik 3+1'ler; 177,32 metrekarelik 3+1'ler; 171,40 metrekarelik 3+1 dubleksler.


Projenin güvenlik özellikleri: Resepsiyon, Güvenlikli Giriş, Konut Güvenliği, Çelik Kapı, Güvenlik Kameraları, Kapalı Devre Video Sistemi, 24 Saat Güvenlik, Görüntülü İnterkom Sistemi.


Sosyal imkanlar: Sosyal Tesisler, Oyun Parkı, Açık Yüzme Havuzu.


Spor aktiviteleri: Yürüyüş Parkuru, Futbol Sahası, Fitness Salonu, Basketbol Sahası, Tenis Kortu.


Genel özellikler: Açık Otopark, Kapalı Otopark, Asansör, Bahçe ve Park, Depo Alanı.


Teknik özellikler: Doğalgaz, Su Deposu, Jeneratör, Teknik Servis, Fiber Optik İnternet Altyapısı, Uydu TV Altyapısı, Merkezi Kablolu Televizyon, Hidrofor.Mimart Yapı


Mimart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı projeler hakkında neler söyledi?


Mimart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özdemir, projeleri hakkında şunları söyledi:

Bahçeşehir’de ilk ürettiğimiz ve 2007 yılında tamamladığımız Armina Evleri bizim için şu ana kadarki en favori projemiz. Bu proje bizim için çok önemli, çünkü bir sahife yeri tadında olan 4 katlı bloklardan oluşan ve 110 dönüm arazi üzerine kurulu 720 dairelik bir site. Düşünsenize şu an 30-40 dönüm araziye 700-800 daire yapıldı.


Armina Evleri’nde ise sadece 88 dönüm yeşil alan mevcut. Bu proje geniş yeşil alanları ve az katlı yerleşim planıyla İstanbul’da tercih edebilecek en iyi daire projeleri arasında yer alıyor. Tabi, böyle bir proje ürettikten sonra da yeni üreteceğimiz projeler Armina Evleri’nden daha iyi olmak zorunda. Bu nedenle Kelebekler Vadisi ve Armada City’de bu anlayışı ön plana çıkardık.Mimart Yapı

Armada CitySadık Özdemir neden Çorlu’da bir proje hayata geçirdi?


Sadık Özdemir, Çorlu’da proje yapmalarının sebebini şöyle açıkladı: 

Aslına bakarsanız karar vermekte çok zorlanmadık; çünkü Çorlu’da yatırım yapmaya ikna olmamızı sağlayan etmenler ticari hayatın içinde parça parça reel olarak zaten varlardı, biz sadece parçaları bir araya getirerek bütünü görmeyi başardık diyebiliriz. Şöyle ki; İstanbul’a yakınlığı ve gelişen sanayisi ile Çorlu kısa sürede Türkiye’nin en gelişmiş 10 ilçesinden biri haline geldi.


Avrupa ve Asya arasındaki bağlantı yollarının Çorlu’dan geçiyor olması, serbest bölge avantajı, uluslararası taşımacılığa açık Tekirdağ Limanı’ndan Murat’lıya uzanan tren yolu inşaatı, uçuşlara başlayan sivil havaalanı ve lojistik köy projesi bölgenin önemini arttırıyor. 


Nitekim bu düşünceyi paylaşan, teknolojide dünyanın en büyük markalarından biri olan HP (Hewlett Packard)’nin yeni bölgesel üretim tesisi için Türkiye’yi ve Çorlu’yu seçmesi Çorlu’nun geleceği açısından önemli ipuçları veriyor. Tüm bunları bir araya getirdiğinizde bölgenin nasıl bir yatırım potansiyeline sahip olduğunu görmemek mümkün değil.


Mimart Yapı’nın iletişim bilgileri nedir?


Adres: Tekstilkent Koza Plaza B Blok Kat:19 N:71 Esenler/İSTANBUL

Tel: 0 (212) 438 28 58 Fax: 90 (212) 438 37 92

E-Posta: info@mimartyapi.com