Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

MİNT E-5 ve MİNT Şişli projeleri ön talepte!

MİNT, hayata geçireceği iki yeni projesi için ön talep sürecini başlattı. MİNT, MİNT E-5’i yatırım potansiyelinin her zaman yüksek olduğu, İstanbul’un yükselen değeri Kağıthane bölgesinde, MİNT Şişli’yi ise İstanbul’un kalbi Şişli’de hayata geçiriyor..


Yeni nesil şehir apartmanları yaratan MİNT, hayata geçireceği iki yeni projesi için ön talep sürecini başlattı. Tüm projelerini Boğaz – Haliç aksında gerçekleştiren MİNT, MİNT E-5’i yatırım potansiyelinin her zaman yüksek olduğu, İstanbul’un yükselen değeri Kağıthane bölgesinde, MİNT Şişli’yi ise İstanbul’un kalbi Şişli’de hayata geçiriyor.


MİNT E- 5 Kağıthane bölgesinin ikonu olacak


Toplam 10 bin 400 metrekare alanda, 1 adet ticari, 101 adet yaşam ünitesinden oluşan MİNT E-5’in 400 metrekareye yakın bir bölümü insana ve doğaya saygılı sosyal alanlardan oluşacak. Sakinlerine, trafik, stres, kalabalık, kısacası; şehir hayatının getirdiği tüm zorlukları ortadan kaldırmayı vaat eden proje, yeni nesil şehir apartmanı konsepti ile tasarlandı. Proje, teras katında yer alan ve 360 derece şehir manzarasına sahip sosyalleşme alanı ve fitness salonu, daire sahiplerinin misafirlerini ağırlayabilecekleri, otel odası konforunda misafir odası, 7/24 güvenlik hizmeti ve çamaşırhanesi ile en yenilikçi projelerden biri olma özelliğini taşıyor.

 

MİNT E-5’te kullanılan malzemelerin ekolojik, karbon ayak izini azaltacak şekilde yerli ve yüksek kalitede seçilmesine özen gösterildi. Proje mimarisi; dış cephesinin bakımı, onarımı ve değiştirilmesi esnasında tüm cepheye kolay erişime izin verecek şekilde tasarlandı. Dış cephede, gün ışığı kalitesini yükseltmek amacıyla kullanılan hareketli panjur ve çiçeklikler ile güneşten gelen ısı iletkenliği artırılırken, soğutma enerji tüketiminin azaltılmasına yardımcı olması amaçlandı. Ayrıca tasarımda kullanılan akustik cam ile iç mekan ses kalitesinin başarılı bir şekilde korunması hedefleniyor.

 

1 + 0, 1 +1 ve 2 + 1 daire seçenekleriyle hayata geçen MİNT E-5’in, ön satışa özel metrekare birim fiyatı ortalama 6 bin 900 TL olarak belirlendi. Eylül 2018’de teslim edilecek MİNT E-5’in satış fiyatları 265 bin TL ile 745 bin TL arasında değişiyor.

 

MİNT Şişli İstanbul’un kalbinde yükseliyor

İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından, Levent’in yanı başında bulunan MİNT Şişli, Kanyon AVM ve Levent metro durağına 10 dakika yürüme mesafesiyle dikkat çekiyor. Büyükdere Caddesi’ne sadece 1 km mesafede bulunan MİNT Şişli, Zincirlikuyu metrobüs durağına ve Zorlu Center’a 3 km, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne ise 5 km mesafesiyle hayatı kolaylaştırıyor.

 

220 metrekare özel Japon bahçesiyle Japonya’nın sembol bitkileriyle süslenen bahçe, dört mevsimin güzelliklerinin yaşandığı bir dinlenme alanı olarak tasarlandı.


1+0, 1+1 ve 2+1 seçenekleriyle satışa sunulan MİNT Şişli’de ayrıca 1+1 ve 2+1 loft daire seçenekleri de mevcut. Projede, ön satışa özel, metrekare ortalama fiyatı 7 bin 400 TL olarak belirlenirken, fiyat aralığı ise 286 bin TL ile 727 bin TL arasında değişiyor. 

 

MİNT Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu: “Enerjimizi şehirden alıyoruz”

Tüm projelerini hayata geçirirken insana ve doğaya saygı prensiplerinden taviz vermediklerini anlatan MİNT Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu, “MİNT olarak enerjimizi şehirden alıyor, herkesin şehrin tam kalbinde yaşamaya hakkı olduğuna inanıyoruz. İstanbul’un en değerli lokasyonlarında bulunan, çağdaş ulaşım alternatiflerinin ve şehir hayatının hemen yanı başında hayata geçirdiğimiz projelerimizi tasarlarken, herkese hitap etmeyi esas alıyoruz. Projemizi şekillendirirken, konut sahiplerinin satın aldıkları evleri dilerse yatırım, dilerse yaşama amaçlı kullanabileceği şekilde tasarlıyoruz” dedi.

 

Kendi enerjisini üreten proje

MİNT tüm projelerinde enerji kaynaklarını ‘en verimli’ şekilde kullanmak üzere planlamalar yaparak geleceğe de yatırım yapmaya devam ediyor. MİNT, hayata geçirdiği projelerde kullandığı güneş kolektörleri ile yenilenebilir enerji sayesinde aidat, ısınma ve soğutma giderlerinin azalmasına katkıda bulunuyor.

 

24 ay kira garantisi ile konut geri dönüşü 16 yıla düşüyor

İstanbul’da ortalama 22 yıl olan gayrimenkul amortisman süresini 16 yıla kadar düşüren MİNT, daire tesliminden itibaren konut sahiplerinin satın aldıkları gayrimenkulü kendisi değerlendirmediği takdirde, kiralayarak 24 ay boyunca garantili kira sistemi avantajını sunuyor. Kira bedelini gayrimenkulün toplam değerinin binde beşi oranında belirleyen MİNT, bahsi geçen bedelin altında kiralama gerçekleşirse 24 ay boyunca aradaki farkı karşılıyor.


Web: http://mint.ist/