Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Musa Aykaç

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu olan Musa Aykaç, iş hayatına eğitim gördüğü üniversitenin İç Mimarlık bölümünde asistan olarak başladı. Nurol GYO’da genel müdürlük yapan Aykaç, 2013 yılında İstanbul’da 1 milyar doları aşacak projeleri o


Musa Aykaç


Musa Aykaç nerelerde eğitim aldı?


Musa Aykaç, 1967 doğumludur. Konya Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra 1992 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 


Musa Aykaç kariyerinde neler yaşadı?


1992 ile 1996 yılları arasında Mimar Sinan İç Mimarlık bölümünde asistanlık yapan Aykaç, Vakko A.Ş.’de Dekorasyon ve Mimari Koordinasyon Departmanında Proje Müdürü olarak çalışmaya başladı.


Çalışma hayatına Doğan Raks A.Ş.’de devam eden Aykaç, burada da İcra Kurulu Üyeliği yaptı. 2000 yılında Doğuş Kültür ve Eğlence Merkezi’ne Genel Müdür olarak atandıktan sonra, 2001 yılında Tansaş’a Marmara ve Anadolu Bölgeleri satış operasyonundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak transfer oldu.


EXIT, PGD Proje ve Gayrimenkul Danışmanlık’ta CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak  2008’e kadar görev alan Aykaç, Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. 

GYODER Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD üyesi olan Aykaç, 2010 yılından bu yana Nurol Holding bünyesinde yer alan Nurol GYO’da Genel Müdür olarak görevine devam ediyor.


Musa Aykaç

Nurol TowerMusa Aykaç, Nurol GYO’da hangi projeleri hayata geçirdi?


1. Nurol Plaza

2. Nurol Residence

3. Zekeriyaköy Evleri

4. OASİS

5. Karum İş ve Alışveriş Merkezi

6. Nurol Tower


Musa Aykaç, GYO’lar hakkında neler söyledi?


Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Genel Müdürü Musa Aykaç, GYO’ların desteklenmesi gerektiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:


GYO'lar şeffaf olmaları ve mali denetim altında olmaları nedeniyle güvenilir bir yatırım aracı. Bu noktada GYO'ların desteklenmesi ve teşvik edilmesi gerekir.


Musa Aykaç’ın Nurol GYO hedefleri nelerdir?


2013 yılında İstanbul'da yatırım değeri 1 milyar doları aşan üç gayrimenkul projesine başlayacağını açıklayan Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, Mecidiyeköy’de hayata geçirdikleri Nurol Tower projesi hakkında şu açıklamalarda bulundu:


Proje 243 home ofis, 12 ofis ve çarşı katında 36 dükkan ve mağaza olmak üzere 291 bağımsız bölümden oluşacak. 


Musa Aykaç, Hürriyet Medya Towers projesiyle ilgili şu bilgileri verdi:


Binanın yıkımı için ihale düzenledik. Yıkım işi yapan şirketler, enkazı betonundan demirine ayrıştırıp kullanıyor. Tabii biz de bunun karşılığında Hürriyet'in enkazından para kazandık.


Musa Aykaç ile ilgili çıkan bazı haber başlıkları:


27 Nisan 2013 / hissetürk.com

Nurol Gyo Genel Müdürü Musa Aykaç, 2015 yılı konut sektörü ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Aykaç “Önümüzdeki 10 yılın Türkiye’nin 10 yılı olacak. Gayrimenkul çok öne geçecek. Buna bağlı olarak satış değerleri çok yükselecek.” dedi. 


Nurol GYO tarafından hayata geçirilen projeler hakkında bilgi de veren Aykaç, Nurol Tower metrekare birim ortalamasının 6.200 dolar olduğunu açıkladı.