Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Namık Tanık kimdir?

İlkokul yıllarından itibaren babasının yanında ticaretin içinde olan Namık Tanık, 1983 yılında kendi firmasını kurdu ve alışveriş merkezi projelerini hayata geçirmeye başladı.


Namık Tanık


Namık Tanık kimdir?


Namık Tanık; 1950 yılında ticaretle iş hayatına girdi. 1967 yılında Beton Boru üretimi yapmaya başladı. Tanık, 1983 yılında kendi firmasını kurdu. Nata İnşaat ile News Record (ENR) tarafından açıklanan "Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 148. Sırada yer aldı. 


Nata Vega Outlet Alışveriş Merkezi ve içerisinde yer alan Türkiye'nin en uzun tünelli akvaryumu Aqua Vega projelerini hayata geçirdi.


Namık Tanık aynı zamanda Guine Bissau Fahri Konsolosu’dur.  


Namık Tanık, Nata İnşaat ile hangi projeleri hayata geçirdi?


Forum Trabzon Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Erikli-Akocak Regülatörleri ve Akocak Hes Projesi

Adana Feke II Barajı ve Hes Projesi

Doğan Printing Center

Trabzon Dünya Ticaret Merkezi

Kdz Sahil Yolu Espiye-Çarşıbaşı Yol Yapımı

Kdz Sahil Yolu İyidere-Çayeli Yol Yapımı

Of Balıkçı Barınağı

S.S Belde Konut Yapı Koop.

S.S Hanem Konut Yapı Koop.

Evci İçme Suyu ve Arıtma Tesisi

Trabzon Sporcu Kamp Eğitim Merkezi

Rumeli Holding Medya Center Star Gazetesi Matbaa ve Dağıtım Merkezi – Trabzon

Himmetli Regülatörü ve Hes ProjesiNamık Tanık


Namık Tanık, Mamak’taki AVM projesi ile ilgili neler söyledi?


Nata Grup Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, Mamak’ta hayata geçirdikleri alışveriş merkezi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:


Ulaşımın kolay olması çevre yolu bağlantılarının olmasından dolayı bu aksı tercih ettik. Diğer bölgelerde trafik ve alışveriş merkezi yoğunluğu var. Biz Çankaya’nın ve Mamak’ın kesiştiği nokta olan Doğukent’te olmayı tercih ettik. Trafiği kilitlemeden, şehre zarar vermeden insanlara ulaşmayı tercih ettik. Yerini özenle seçtik. Yatırımımızın ilk gününden bugüne kadar her aşamada doğru yönlendirme ve desteklerinden dolayı Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’e teşekkür ediyorum.Namık Tanık


Nata Vega Kontuları ile ilgili Namık Tanık neler söyledi?


Namık Tanık, “Atakule, 131 metre ile Ankara'nın en yüksek yapıtıydı. Biz bir fark yaratalım istedik, 151 metrelik yüksekliğimizle bir rekora imza attık. 46 katlı konutlarımızda 24 saat kesintisiz giriş çıkış kontrollü güvenlik sistemi ve kapalı devre kamera sistemi ile son teknoloji kullanılarak konutların güvenliği sağlanacak. Bina girişlerinde lobi ve oturma alanları, açık-kapalı otoparklar, engelliler için düşünülmüş rampalar, yangın ihbar ve alarm sistemi ile kalorimetreli merkezi ısınma sistemi, elektrik kesintilerine karşı jeneratör ve eşyaların taşınması için yük asansörleri bulunacak." dedi.


Namık Tanık’ın iletişim bilgileri nedir?


Web: http://namiktanik.com/index.php

Adres: Sanayi Mah. Sanayi Çarşısı Cad. Nata İş Merkezi No: 64 TRABZON / TÜRKİYE

Tel: +90.462.325 48 49 - 325 58 59 - 325 24 41 - 325 25 41 - 325 38 99

Faks: +90.462.325 39 99

E-posta: nata@natainsaat.com