Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Netzsch Türkiye

Almanya merkezli kuruluşun İzmir’de kurulan Türkiye ofisidir. Netzsch Türkiye Öğütme ve Dispersiyon, 1 Nisan 2013 tarihinde İzmir’de kurulurken aynı tarihte İstanbul’da da şubesi açılmıştır.Netzsch Türkiye

Netzsch TürkiyeNetzsch Türkiye’nin genel müdürü kimdir?


Netzsch Öğütme ve Dispersiyon İzmir'de yeni bir satış ofisi kurarak bu bölgede daha iyi bir müşteri hizmeti yolunda önemli bir adım atmıştır. Netzsch Türkiye, İzmir'de 1 Nisan 2013 tarihinde kurulmuş ve aynı zamanda bir şube ofisi İstanbul'da açılmıştır. G & H Makina ile yıllardır NETZSCH-Feinmahltechnik ve NETZSCH-Condux Mahltechnik markalarının temsilcisi olan Hayri Ünal, Netzsch Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.


Hayri Ünal hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!


Netzsch Türkiye, Ticaret Odası’na ne zaman kaydoldu?


1 Nisan 2013’te kurulan Netzsch Türkiye, 3 Nisan 2013'te 1530251 sicil numarası ve Netzsch Makine Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ünvanıyla İzmir Ticaret Odası'na kaydoldu. 


Netzsch Türkiye, İzmir Çiğli’deki Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunuyor.Netzsch markasının tarihçesi nedir?


Netzsch firması bir Alman kuruluşudur. Christian ve Thomas kardeşler tarafından, 1873 yılında Almanya’nın Nürnberg şehrinin 100 km kuzeyinde Selb şehrinde kurulmuş. Bu aile ilk başlarda seramik makineleri üreten bir firmada, seramik sektöründe işe başlamış. Sonra kendi firmalarını, Netzsch’i kurmuşlar. Netzsch bir aile şirketi ve ailenin soyadı. Şu anda da bir holding olarak faaliyet göstermekte. 1873 yıllarında seramik sektörü Avrupa’da, özellikle Almanya’da çok meşhurdu. Selb şehri Bohemya seramiklerinin meşhur olduğu Çekoslovakya sınırına 1 km uzaklıkta. Oradaki bütün hammaddeler, toprak kristal ve seramiğe çok elverişli. Onun için de Selb, Almanya’nın ve Avrupa’nın, Çekoslovakya ile beraber en önemli seramik merkezlerinden. Yıllar içinde bu azalmış. Şu anda fabrikalar kapanmış durumda. Netzsch, bu bölgede ilk değirmenlerini yapmış. O yıllarda yatay bilyalı değirmenlerle başlamışlar. Sonra onlar yavaş yavaş geliştirilerek şu andaki son teknolojiye ulaşmış. Netzsch 3000 kişinin çalıştığı bir holding. 32 ülkede kendi şirketleri bulunmakta. Üretim merkezleri Almanya, Selb’te.Netzsch Türkiye’nin kuruluşu nasıl haber konusu oldu?


Netzsch, “Türkiye’de ilk durak İzmir” dedi (Yeni Asır Gazetesi, 27.10.2013)


İzmir'in Çiğli ilçesindeki Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde Alman sermayesiyle kurulan Netzsch Türkiye törenle hizmete açıldı. Dünyaca ünlü Alman firması Netzsch'in Türkiye uzantısı olarak hizmete açıldıklarına dikkat çeken Netzsch Türkiye Genel Müdürü Hayri Ünal, "Netzsch olarak Türkiye'de ilk olarak burada kurulduk. Hedefimiz firma olarak mevcut müşterilerimize daha yakın olup çözümleri yerinde hemen çözmek, yeni müşterilerimiz ve yeni partnerlerimizle iç potansiyelimizi artırmak" diye konuştu. Dünya çapında çikolata, boya, kimya ve seramik gibi farklı sektörlerde makine ile enstrümantasyonlarının üretimi ve satışı konusunda hizmet veren Netzsch Holding, "Öğütme ve Dispersiyon" üzerine hizmet vermek için ilk şirketini Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde açtı. Açılışa Çiğli Belediye Başkanı Av. Metin Solak, Netzsch Holding Öğütme ve Dispersiyon Genel Müdürü ve CEO'su Dimitrios Makrakis, Netzsch Türkiye Genel Müdürü Hayri Ünal ve çok sayıda davetli katıldı. Tedarikçi ülke


Netzsch Türkiye Genel Müdürü Hayri Ünal, "Netzsch Holding 150 yıllık bir şirket. 3 ana iş gurubuna ayrıldık. Pompalar, öğütme ve dispersiyon cihazlarımız var. Biz Türkiye'de şuan öğütme gurubunu kurduk. Ayrıca Türkiye'yi tedarikçi ülke olarak seçtik. Buradan bazı makine parçalarını yaptırıp yurtdışına yolluyoruz" dedi.Alman Netzsch’in İzmir’e ilk tesisi (Hürriyet Gazetesi,  27 Ekim 2013)


Dünya çapında çikolata, boya, kimya ve seramik gibi farklı sektörlerde makine ile enstrümantasyonlarının üretim ve satışı hizmeti veren ünlü Alman şirketi Netzsch Holding’in “Öğütme ve Dispersiyon” üzerine hizmet verecek ilk şirketi Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete girdi.


Netzsch Holding Öğütme ve Dispersiyon Genel Müdürü ve CEO’su Dimitrios Makrakis’in de katıldığı törende, Netzsch Türkiye Genel Müdürü Hayri Ünal, “Bugün Netzsch Holding’in Türkiye ayağı olan Netzsch Makine Sanayi Şirketi’ni İzmir’e getirmekten ve ülkemize böyle bir şirket kazandırmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi. 150 yıllık bir şirket olan Netzsch Holding’in üç ana iş grubuna ayrıldığını kaydeden Ünal, şöyle anlattı; “Pompalar, öğütme ve dispersiyon cihazlarımız var. Biz Türkiye’de şu an öğütme grubunu kurduk ve müşterilerimize daha yakın olmak, çözümlerini yerinde hızlı bir şekilde bulmak için buradayız. Türkiye’den bazı makine parçalarını yaptırıp yurtdışına yollarken sanayimize de katkıda bulunuyoruz” dedi.  Netzsch Türkiye iletişim bilgileri nelerdir?


NETZSCH Makine Sanayi ve Ticaret Ltd Şti A.Ş.


Adres: 10016 Sokak No: 72 Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Çiğli / İzmir

Telefon: 0232 336 71 73 

E-Mail: gh@ghbusiness.com

Web: www.netzsch-grinding.com