Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nevzat Doğan yeni imar kanunun hazırlanmasında çalışacak!

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bakanlık tarafından yapılacak olan İmar Kanunu değişiklik çalışma grubunda görevlendirildi..


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un başkanlığında Abant’ta gerçekleştirilen İmar Barışı ve Kentsel Dönüşüm konulu toplantıya Kocaeli’yi temsilen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan katılım gösterdi.


İzmit Belediyesi'nde yer alan habere göre, Ankara, İstanbul, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlarının da bulunduğu toplantıda Başkan Doğan, bakanlık tarafından yapılacak olan İmar Kanunu değişiklik çalışma grubunda görevlendirildi. 


İmar yasasında değişiklik yapılmasıyla ilgili oluşturulan komisyonda Nevzat Doğan tek belediye başkanı olarak görev yapacak. 5 kişilik komisyonda Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı, milletvekili, bürokratlar da görev alacak.


Başkan Nevzat Doğan, hem vatandaşlar, hem de belediyeler açısından büyük önem taşıyacak yeni imar kanunun hazırlanmasında çalışacak olmaktan büyük onur duyduğunu belirtti. Komisyonun çalışmalarını Ekim ayının ortalarına kadar bitirmesi bekleniyor.