Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nivo Ataköy yüzde 50 prim fırsatı! 490 bin TL'ye!

Cathay Group, Körfez sermayeli ortakları Liderlik Development ile Nivo Ataköy projesinin basın toplantısını gerçekleştirdi. Projede fiyatlar 490 bin TL'den başlıyor...


Geliştirdiği Nivo markalı projelerle adından söz ettiren Cathay Group, Körfez sermayeli ortakları Liderlik Development ile Nivo Ataköy projesinin basın toplantısını gerçekleştirdi. İstanbul’un yeni yaşam merkezi olacak Ataköy’e ilgi artarken Nivo Ataköy’e yatırım yapanlara yüzde 50 prim vaat ediliyor. 


175 milyon dolarlık karma proje, lansmana özel 2 yıl ödeme ertelemeli kampayla satılıyor. İsteyene yüzde 50 kredi desteğinin verildiği projenin 2018 sonuna tamamlanması planlanıyor. Nivo Ataköy, Gold LEED Sertifikasına da aday.


Uluslararası ortaklıklarla yatırım odaklı gayrimenkul projeleri geliştiren Cathay Group, Nivo Ataköy projesiyle yatırımcılara kazandırıyor. Cathay Group, Körfez sermayeli ortağı Liderlik Development ile birlikte 175 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiği Nivo Ataköy projesinin basın toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi. İstanbul’un yeni yaşam merkezi olarak gösterilen, modern şehir hayatının simgesi Ataköy’de yükselen Nivo Ataköy, 2018 yılında teslim edilecek.


Mahmut Alper Tuğsuz: Yaşamak için de yatırım için de doğru adres

Basın toplantısında bilgi veren Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, “Nivo Ataköy, sektördeki 25 yıllık tecrübemizin yansıması olacak. Projemiz, Ataköy’de çok kıymetli ve her geçen gün değerlenecek bir arazi üzerinde konumlanıyor. Sadece konumu ile değil, kalitesi ve çağdaş yapısıyla da Nivo Ataköy’ün benzer projelerden sıyrıldığını görüyoruz. Dünya çapında ses getireceğini ve ödüller alacağını düşündüğümüz Nivo Ataköy yatırımcıya da kazandıracak. Projemizin bugünden itibaren iki yıllık süreçte en az yüzde 50 prim yapacağını düşünüyoruz. Yaşamak için de yatırım için de doğru adres Nivo Ataköy olacak” dedi.


Nivo Ataköy’ün 175 milyon dolarlık bir yatırım olduğunun altını çizen Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, “Hem vatandaşlarımızın hem de yabancıların projemize gösterdiği ilgi bizi haklı çıkarıyor. Projenin toplu ulaşıma ve sosyal yaşama yakınlığı, kalitesi, çevreye saygısı tercih sebebi oluyor. Biz de gururla bu kriterleri başarıyla yerine getirdiğimizi söyleyebiliriz” dedi. Sadece Körfez ülkelerinden değil, dünya çapında satışlar yaptıklarını dile getiren Tuğsuz, “İstanbul’da Avrupa’nın beşte biri fiyatında son derece modern ve kullanışlı bir konut satın alınabiliyor. Bu çerçeveden bakınca bizim de satışlarımız Körfez ülkeleriyle sınırlı kalmıyor. Nivo Ataköy, Çin’den İngiltere’ye, Rusya’dan Dubai’ye dünyanın dört bir yanından talep görüyor”  dedi.


Yılmaz: Nivo Ataköy huzurlu bir kapı açıyor

Basın toplantısında projenin özellikleriyle ilgili bilgi veren Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Nivo Ataköy’ün konumuna ve çevreci yapısına dikkat çekti. Yılmaz, “Projemiz toplu ulaşıma, E-5’e ve sahil yoluna bir nefes uzaklıkta. Kentin merkezindeki Nivo Ataköy 3 bin 500 m²’lik yeşil alanıyla sakinlerine huzurlu bir kapı açıyor.  

Nivo Ataköy’ün içinde yürüyüş parkuru, amfi tiyatro, yeşil alanlar, açık alan fitness, dinlenme ve çocuk oyun alanını içeren peyzaj düzenlemesi yapılıyor. Park düzenlemesiyle hem projeye hem de çevresine değer katan yeşil alan oluşturuluyor” dedi.


Nivo Ataköy’ün mimarisi için dünyada ilk 10’a giren uluslararası mimarlık ofislerine konkur açtıklarını hatırlatan Mehmet Yılmaz, “20 danışmandan oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonrasında Portekiz’den bir mimarlık ofisiyle, Addon Grup'la anlaştık. Nivo Ataköy mimari konseptiyle fark yaratan butik ve çevreci bir proje. Bu kapsamda Gold LEED sertifikası için de çalışmalarımıza başladık. Nivo Ataköy’de enerji tasarrufundan atık su arıtımına, yalıtımdan elektrikli araç şarj istasyonlarına kadar çevreyi koruyan bir anlayışla ‘yeşil bina’ tasarladık” dedi. 


Lansmana özel cazip kampanya başladı 

Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Projemizin temelini attık ve kaba inşaat hızla devam ediyor. İnşaatı yüzde 35 oranında tamamlamış durumdayız. Projemiz genel konsepti, ödüllü mimarisi, üstün malzeme kalitesi, açık AVM'si, 5 bin m²'lik etkinlik alanına sahip olması gibi sebeplerle öne çıkıyor. Nivo Ataköy’de satışlara yeni başladık ve lansman fırsatları devam ediyor. Yatırımcılarımıza çok cazip ödeme seçeneklerini sunuyoruz. Kampanya kapsamında 2 yıl ödeme erteleme veriyoruz. Evinizi alıyorsunuz ve 2019'da ödemeye başlıyorsunuz.  Ayrıca yüzde 50 kredi desteği seçeneği de var. Nivo Ataköy'de toplam hasılatın 350 milyon doları bulacağını öngörüyoruz. Teslim tarihini 2018 sonu olarak telaffuz ediyoruz ama tüm planlamalarımızı bu tarihten 3 ay önce teslim edecekmiş gibi yaptık.''