Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Oğuz Tekin kimdir?

Edirne Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin kimdir? Oğuz Tekin, ne zamandan beri başkan olarak hizmet veriyor?


1965 yılında Havsa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Havsa da tamamladıktan sonra öğrenimine Edirne Ticaret Lisesinde devam etti. Askerlik görevi bittikten sonra 1988 yılında ilçemizde ticarete başlayarak seçildiği güne kadar devam etti.


Toplumun her kesimi ile barışık bir sosyal yaşam içerisinden gelerek, Atatürkçü düşünce izinde, çağdaş ve aydınlık bir Türkiye barış dolu bir dünya ve özellikle yaşanabilir bir Havsa için azami gayret gösteren Oğuz Tekin sırasıyla,


1994-1999 yılları arasında Belediye Meclis Üyeliği, iki dönem CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği, yine partisinin İlçe Başkanlığı göreviyle birlikte İlçede bir çok sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve yöneticilik görevinde bulundu. Türk Hava Kurumu Havsa Şube Başkanlığının yanı sıra 2006-2010 yılları arasında Atamızın “İstikbal Göklerdedir” ulu buyruğu ile kurulan, tarihi onur dolu Türk Hava Kurumunun Ankara Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.


Kişilik olarak yaşamı boyunca uzlaşma, diyalog, birlikte çok çalışmak, üretmek ve kazanımların daha eşit ve adil bir şekilde paylaşmanın erdem olduğuna inanan bir anlayışla yürüdü.

Mart 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde doğup büyüdüğü Havsa’ya Havsalılarla beraber daha iyi hizmet sunmayı amaç edinmiştir. 2014 seçimlerinde ilçe halkından % 54 oy alarak ikinci kez güven tazeledi.


Bu yoğun güven kendisine daha büyük sorumluluklar yükledi. Sorumluluğunun bilinci ile göreve geldiği günden itibaren hemşehrilerinin beklentilerini karşılamak ve memnuniyetlerini sağlamak üzere belediye kaynaklarını etkin ve verimli kullanarak Klasik belediyecilik anlayışını bir adım ileriye; sosyal, kültürel, çevreye saygılı, insan odaklı bir yerel yönetim anlayışına taşımıştır.


İlçenin 1940 yılından bu yana kanayan yarası olan kanalizasyon ve arıtma tesisi tamamlanmıştır. Engelli oyun parkı, yürüyüş yolları yapmış, ilçemizin tarihi mirasına sahip çıkmıştır.


Evli, bir kız diğeri erkek iki çocuğu bulunmaktadır.