Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Onur Yalçın kimdir?

2003 yılından itibaren Konak Mimarlık ortağı olarak meslek yaşamına devam eden Mimar Onur Yalçın kimdir?


Onur Yalçın, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Restorasyon Meslek Yüksek Okulu, Mimari Restorasyon Bölümü’nden 1993 yılında ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuştur. 


Mavi Mimarlığın (1997) kurucu ortaklarındandır. 2003 yılından itibaren Konak Mimarlık ortağı olarak meslek yaşamına devam  etmektedir.


Konak Mimarlık

Konak Mimarlığın temelleri, Erol Şalikoğlu’nun 1977 yılında kendi adı ile anılan Mimarlık Atölyesini kurması ile atılmıştır. 1985 yılında Yüksek Mimar Eray Parkakaya ve Mimar Tahir Sert’in de katılımlarıyla Konak Mimarlık ortaklığı oluşmuştur. 2003 yılında ise Yüksek Mimar Erol Şalikoğlu, Mimar-Restoratör Onur Yalçın. Mimar Didem Karadeniz Yalçın ve İnşaat Mühendisi M.İsmail Sarıkaya’nın birlikteliği ile bugünkü adıyla şirketleşmiştir.


Şirket geçmişte Mimarlık, İç Mimarlık, Restorasyon ve İnşaat Taahhüdü yapmış karşın ağırlıklı olarak yurt içi ve yurt dışında çokça uygulanmış Mimari Proje üretmiştir. Şirketin amaçlanan öncelikli ilkesi mesleki etik kuralları içerisinde öncelikle kente ve çevreye saygılı, bulunduğu coğrafyanın değerleri ile örtüşen çağdaş yapılar tasarlamaktır.


İletişim Bilgileri

Aşağıdaki iletişim bilgileri ile belirtilen çalışma saatleri içinde bize ulaşabilirsiniz.

Konak Mimarlık

Zeytinoğlu Caddesi Selçuklar Sokak No:6-6 Akatlar Beşiktaş İSTANBUL

Telefon: (90) 212 3514175

Fax: (90) 212 3514176

EPosta: info@konakmimarlik.net