Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

OSB'lerdeki araziler bedelsiz tahsis edilecek!

Temelli'deki Başkent Organize Sanayi Bölgesini (Başkent OSB) ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, OSB'lerdeki arazilerin bedelsiz tahsisi için çalışmaların olduğunu söyledi..


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Temelli'deki Başkent Organize Sanayi Bölgesini (Başkent OSB) ziyaret etti. Varank, OSB Başkanı Şadi Türk'ten sanayicilerin taleplerini dinledi.


Başkent OSB'nin, Ankara'nın ve Türkiye'nin önemli sanayi bölgeleri arasında yer aldığını ifade eden Varank, bölgede faal olan 250 firma bünyesinde 10 binden fazla kişinin çalıştığını belirtti.


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Bakan Varank, Sanayiciye destek verilmesi amacıyla hazırlanan 16 maddelik paketteki son durum hakkındaki bir soru üzerine şu değerlendirmede bulundu:


"16 maddelik paketten çoğunu hayata geçirdik. Üzerinde çalıştığımız kısımlar var. Özellikle ithal ara mallarının yerlileştirilmesiyle ilgili bir program dahilinde çalışıyoruz. Hangi ürünleri nasıl yerlileştirebiliriz, ne tip katkılarla bu ürünlerin Türkiye'de üretilmesini sağlayabiliriz? Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. OSB'lerdeki arazilerin bedelsiz tahsisi ile ilgili bir çalışmamız var. Sanayicilerimiz yatırımlarına devam etsin, en azından arsa konusunda sıkıntı çekmesin ki hızlıca ilerleyebilsin istiyoruz. Diğer maddelerle ilgili çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah ilan ettiğimiz 16 maddeyi hızla tamamlayacağız."