Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

PlayStation odası nedir?

Türkiye'de site türü konut üretiminde 2010'lardan itibaren kendisine yer bulan oda türü. Lüks projelerde karşımıza çıkan bu odalar, sosyal alanlar içerisinde tasarlanıyor.


PlayStation odası nedir?


Mesela Timur Gayrimenkul'un 2013 projesi olan Nef Kağıthane ve Merter'de, bu amaçla yapılmış birer oda var.


Nef projesi tanıtılırken, şöyle deniyor:


Nef’in yeni projelerinde; havuz, PlayStation odası, sinema odası, açık hava sineması, müzik odası, misafir odaları, fitness salonu, kişisel gelişim stüdyosu, basketbol sahası, mini futbol sahası, davet salonu, toplantı odası, gusto odası, barbekü alanı, parti ve karaoke odası, hobi odası gibi ünitelerle hayata renk katan yaşam alanları bulunuyor.


Ayrıca NEF'cilerin bu konuda "Fold Home" adını verdikleri bir uygulamaları da var:


Bir NEF keşfi olan Foldhome, Türkiye’de ve dünyada ilk defa NEF tarafından uygulanmaktadır. Foldhome sistemiyle, evinize veya ofisinize sığmayacak ama hep olmasını istediğiniz müzik odası, play station odası, özel sinema gibi alanlar istediğinizde sizin oluyor, istemediğiniz anda giderlerinden kurtuluyorsunuz.


Alışılmış sosyal tesislerden tamamen farklı olan ve kişiye özel kullanım alanlarından oluşan FOLDHOME & FOLDOFFICE'in en önemli özelliklerinden biri kullan-öde sistemidir. Yani kullanılmayan bir alan için dairelerden ayrı bir ücret alınmayacak ya da aidata eklenmeyecektir.‘Doktorlar’ dizisiyle oyunculuğa adım atan, ‘Kahramanlar’da bir polisi canlandıran şarkıcı Kutsi ise, evinin bir odasını PLAYSTATION ODASI yapmış.


Milliyet gazetesi muhabirinin -- Evinizin favori köşesi? -- sorusuna şu yanıtı vermiş:

- Play station odası.


Hobiniz?


- Plak dinlemek, nostaljik plaklar seçmek, belgesel izlemek, play station oynamak, araba kullanmak


PlayStation odası nedir?