Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Polat İnşaat

Erzurum'lu İbrahim Polat tarafından kurulan, Türkiye'nin en eski (1955) müteahhitlik şirketlerinden biridir.


 Polat İnşaat

Polat İnşaat nasıl kuruldu?


İbrahim Polat tarafından 1955 yılında müteahhitlik firması olarak kurulmuştur. 1971 yılında ise kurumsallaşarak Polat Holding bünyesine katılmıştır. Polat inşaat, konut, otel, alışveriş merkezi, sanayi merkezleri yapmıştır. İbrahim Polat Holding bünyesinde yer alan şirketin yönetim kurulu başkanı İbrahim Polat, yönetim kurulu vekili oğlu Murat Polat’tır. 


Polat İnşaat projeleri hangileri?


Polat Port Rezidans, Yeşilköy Polat Apartmanı, Polat Tower, Polat İş Merkezi ve Renaissance Polat Erzurum Hotel, Polat İnşaat projelerinden birkaçı. 


Polat Port Rezidans; İkitelli’de yer alıyor. Proje kapsamında 82 adet daire mevcut. Konutların büyüklükleri 80 ile 114 metrekare arasında değişiyor.  Polat Port Rezidans’ın vermiş olduğu hizmetler ise şöyle: Otopark, 24 saat güvenlik ve resepsiyon hizmetleri, açık-kapalı yüzme havuzu, sauna, fitness salonu, hamam, tenis kortu, basketbol sahası, çocuk oyun alanları.


Yeşilköy Polat Apartmanı; İstanbul caddesinde yer alan projeyi 3+1 ve 5+1 daireler oluşturuyor. Apartmanın sosyal hizmetlerinde kapalı otopark, açık yüzme havuzu, asansör ve klima bulunuyor.


Polat Tower; 1999 yılında temeli atılan bir projedir. 33 katı konut olan proje 42 kattan meydana geliyor. Polat Tower’da 406 adet stüdyo daire bulunuyor. Ayrıca rezidansta 650 araç kapasiteli otopark yer alıyor. 


Renaissance Polat Erzurum Hotel; Erzurum Palandöken Dağları’nda konumlandırıldı. 730 yatak kapasiteli otelde, spor Kulübü, sauna, solaryum, Türk Hamamı, kapalı yüzme havuzuda bulunuyor. 


Polat İş Merkezi; 11 bin 553 metrekare kapalı alana sahip olup, 41 adet ofis ve 6 adet mağaza bulunuyor. Polat İş Merkezi’nde  24 saat güvenlik ve kapalı-açık otoparkta yer alıyor.


Polat İnşaat’ın tamamlanan projeleri: Caddebostan Evleri, Maçka Polat, Boğaziçi Evleri, Polat Şişli Residence, Bodrumville.


Polat İnşaat’ın devam eden projeleri: Yeşilköy Polat, Yeşilköy Köşk, Şişli Polat İş Merkezi.


Polat İnşaat otel projeleri: Polat Renaissance Otel, Renasissance Barbaros İstanbul Otel.


Polat İnşaat’ın iş ve alışveriş merkezi projeleri: Polat Plaza, Pol-Center Alışveriş Merkezi, Finansbank Genel Müdürlüğü Ek Hizmet Binası, Ihlamur Ticaret Merkezi, Katlı Otopark ve Beşiktaş Evlendirme Dairesi, Beşiktaş Belediye Sarayı.


Polat İnşaat’ın tarihi eser ve yenileme projeleri: Yeniköy Rıza Paşa Yalısı, Harbiye Turkısh Bank Binası, Maçka Antik Palas.


Polat İnşaat’ın Ankara projeleri: Ankara Polat İş Merkezi