Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Polateli-Şahinbey OSB'ye 250 bin kişilik konut yapılacak!

Gaziantep'te konut projeleriyle adını duyuran Şahinbey Belediyesi, Gaziantep ve Kilis arasında bulunan kuruluş çalışmaları süren Polateli-Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi'nde 250 bin kişilik konut yapılacak..


Polateli-Şahinbey OSB'de yapılacak konut projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Yeni kurulacak sanayi bölgesinin ulaşım ve konut sorununu bu proje karşılayacak" dedi.


Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'ni (GGC) ziyaret edip Başkan İbrahim Ay ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşme gerçekleştiren Tahmazoğlu, Gaziantep ve Şahinbey ilçesinde yapılan projelerle ilgili fikir aldı. Tahmazoğlu, "Gaziantep hepimizin. Hepimiz bir tarafından tutarak daha iyi ve daha güzel hizmetler nasıl sunabiliriz. Bunun çalışması ve gayreti içerisindeyiz. Bizler icra makamındayız. Sizler de halkın doğru haber alma hakkını sağlayan kuruluşlarsınız" açıklamasında bulundu.


Gaziantep'te her geçen gün sanayi ve ekonominin geliştiğini söylyen Tahmazoğlu, "12 kilometre uzunluğundaki 12 şeritli Yeşilvadi Bulvarı'nı açtık. İnönü Caddesi'ne alternatif 40 metre genişliğinde yeni bir yol açıyoruz. 12 milyon metre karelik bir alanı olan Yamaçtepe'yi imara açtık. Bunun yanında 606 tane park yaparak, Gaziantep'i yeşile doyurduk. Tüm bunlar tabi ki yetmez" ifadelerini kullandı.