Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Rafet Özsoy kimdir?

Rafet Özsoy, İstanbul Küçükçamlıca'daki Şahsuvaroğlu Villaları'nda vuruldu. Peki, Rafet Özsoy kimdir?


Rafet Özsoy kimdir? Rafet Özsoy, Özsoy İnşaat'ın başında bulunuyor. Özsoy İnşaat, 2009 yılında Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yenilenme ihalesini kazanmıştı.


Rafet Özsoy, İstanbul Küçükçamlıca'daki Şahsuvaroğlu Villaları'nda vuruldu.


Özsoy İnşaat..

ÖZSOY ticarete 1948 yılında baba Ahmet ÖZSOY'un Safranbolu'ya katırlarla nakliyesini yaptığı yumurta ve pestil işi ile başlamıştır.


BARTIN' da; 1960 – 1970 yılları arasında zahire ve bakkaliyecilik, karayolu nakliyeciliği, 1970-1980 yılları arasında ağaç sanayinde imalatçılık ve toptan kereste ticareti, inşaat taahhüt işleriyle ivme kazanan ticari faaliyetler 1980'de vefat eden baba Ahmet ÖZSOY' dan sonra 1987'ye kadar duraklamıştır.


1987'de kurumsallaşmanın ilk adımları atılarak tüm ticari faaliyetler önce kollektif ardından Anonim Şirket bünyesinde toplanmıştır.


ÖZSOY İnşaat kurulduğu günden itibaren yatırım yaptığı her alanda kalite ve güveni tesis etmiş, bugün ülkemizin önde gelen inşaat kuruluşlarından biri olmayı başararak ülke ekonomisi içinde yerini almıştır. Toplam 1000 çalışanıyla; alt yükleniciler ve çözüm ortakları dahil 10.000'den fazla kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlayarak yurtiçinde ve yurtdışında başarılı projelere imza atarak yoluna devam etmektedir.


ÖZSOY tüm faaliyetlerini, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kalite belgeleri çerçevesinde sürdürmektedir.


İletişim bilgileri:

Çilehane Yolu Cd. No:29

Küçük Çamlıca, Çilehane Yolu Cd. No:29, 

34696 Üsküdar/İstanbul, Türkiye