Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

RDS İnşaat

Star Towers projesini Reform İnşaat ve Esenyurt Belediyesi ile hayata geçiren firmadır. Tekstilci Nedim Özbek tarafından 2010 yılında kurulmuştur. Star Towers, Özbek ve firmasının ilk projesidir.RDS İnşaat ne zaman, nerede kuruldu?RDS Enerji ve İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Redstar Jeans’ın patronu Nedim Özbek tarafından 2010 yılında İstanbul Güneşli’de kuruldu. RDS İnşaat’ın faaliyet konusu nedir?Enerji Piyasası Düzenleme kurulundan gerekli lisansları alınarak enerji kaynaklarının üretim tesislerinde elektrik enerjisine dönüştürülmesi için üretim tesisinin kurulması üretimi,üretilen elektrik enerjisinin ve kapasitesinin müşterilere pazarlanmasının yapılması ve 16.2.2010 tarihinde tescil edilen genel kurul kararında yaızlı olan diğer işler.RDS İnşaat’ın ilk projesi Star Towers hakkında detaylı bilgiler neler?RDS ve Reform İnşaat tarafından hayata geçirilen Star Towers projesi Esenyurt Bölgesi içerisinde yükseliyor. 

RDS-Reform İnşaat Star Towers kapsamında 109 dükkan ve 679 konut bulunuyor. 21 bin metrekarelik arsa alanına sahip RDS-Reform İnşaat Star Towers Esenyurt satılık konut tipleri 1+1, 2+1, 3+1 şeklinde tasarlandı. 

RDS-Reform İnşaat Star Towers satılık daire fiyatları 308 bin liradan başlıyor. 


RDS İnşaat
Star Towers


Star Towers ödeme planı kapsamında yüzde 25 oranında peşinat veriliyor sonrasında ise banka kredisi uygulanıyor. 


RDS-Reform İnşaat Star Towers teslim tarihi, hemen olarak belirtiliyor. 


Adres: Atatürk Caddesi, Kıraç - Esenyurt /İSTANBUL 


Telefon: 444 16 77


Web Adresi: www.startowers.com.trAlacağım daire Kanal'ı görür mü? (Yeni Şafak Gazetesi, Haziran 2011)Redstar'ın patronu ve RDS & Reform İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Özbek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kanal İstanbul projesini açıklamasının ardından konut satışlarının artmaya başladığını söyledi. Özbek, artışın kendilerine yüzde 20'lik yansıması olduğunu belirtirken, müşterilerin "Kanal'ı görüyor mu?" diye sormaya başladıklarını ifade etti.


Tekstil sektörünün önde gelen isimlerinden Nedim Özbek'in ilk gayrimenkul projesi Star Towers, satışlarıyla, inşaatıyla yükselmeye başladı. 100 milyon dolarlık yatırım bedeliyle hayata geçirilecek proje farklı konsepti ile dikkat çekiyor. Redstar'ın patronu ve RDS & Reform İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Özbek'le seçim öncesi açıklanan projelerin gölgesindeki sektörü konuştuk.


Projenizde durum nedir?


2012 Aralık ayı olan teslim tarihini 3 ay öne çekiyoruz.


Yurtdışından çok talep var. Bölge yatırım yapanlara inanılmaz bir rant sağlıyor. Aldığı dairenin değeri artıyor. Yurtdışı talep diyoruz ama hepsi Türk vatandaşı. Nijerya'da oturanı da var, Avustralya'da oturanı da. Birikimlerini hem bir yatırım olsun, hem de buradaki anne babasına akrabasına katkı olsun diye bu tür projelerde değerlendiriyorlar.


YÜZDE 20'LİK ARTIŞ


Yeni projelerin etkisi var mı?


Kanal İstanbul projesinin, kurulacak yeni şehirlerden birinin yakın konumda olması, bölgeyi birden bire ayaklandırdı. Başbakan Erdoğan'ın açıklamasından sonra, konut alımları inanılmaz fazlalaştı. Piyasada bir durgunluk var deniyor ama, bu durgunluk o bölge için geçerli değil. Bu durum bizim satışlarımıza da yansıyor. Başbakan'ın açıklamasından sonra yüzde 20'lik bir artış var. Biz önceleri 'Çılgın Proje'ye bağlayamadık. Gelen adam diyor ki "30. kattan yer alırsam, Kanal İstanbul'u görecek miyim?" diye soruyor.


KANAL VE BOĞAZ MANZARALI


Görebilecek mi?


Hakikaten görecek. Bizim yerimiz tepe olarak yüksek. 30. kat deyince 100 metreden yükseğe çıkıyorsun. 100 metreden Çamlıca'ya kadar görülüyor. Biz hem Kanal hem Boğaz manzaralıyız diyoruz. Marmara'yı da görüyoruz.


ARTIK 4 DUVAR SATILMIYOR


Sektörde trend nereye doğru gidiyor?


Şehir dışındaki projeler daha revaçta. Yurtdışında olduğu gibi, gündüz iş için şehir merkezine, akşam olunca da şehir dışındaki evlere. Çünkü şehir merkezi artık bu yükü kaldırmıyor.


Sektör açısından bakarsanız artık projeler konuşuluyor. Eskiden bir müteahhit gelir, arsa alır bir blok dikerdi. Altında otopark, sosyal tesis, çocuk oyun alanları yoktu. Şimdi artık 4 duvar satamıyorsunuz.


KADINLARA ÖZEL HAVUZ


Ne satıyorsunuz?


Yaşam alanları satıyoruz. Mesela kadınlara özel havuz yaptık. Belki yandaki erkek komşusuyla aynı havuzu paylaşmak istemeyebilir. Bunu düşünerek rahat bir şekilde vakit geçirebileceği bir sosyal tesis yapıyoruz. Kadınlara hamamını, saunasını, fitness'ini, havuzunu ayrı yapıyoruz.


Böyle bir talep mi vardı, yoksa sizin bir konseptiniz mi bu?


Bir araştırma yaptık, çok düşündük. Bunu ilk yapan biziz. Herkes bu riski alamıyordu. İnternet sayfalarından bize yobaz diyen de oldu. Biz burada kadınların vakit geçirecekleri yerin onlara ait olmasını istedik. Fakat bunun yanında kadın erkek girilebilecek bir havuz daha yapıyoruz. İsteyen istediğini tercih etsin.


REZİDANSTA AİLE SAADETİ


Size özel başka farklılık?


Her blokta bir katı o bloğun sosyal aktiviteleri için ayırdık. Kimse bir bloğu feda etmiyor. Davetini, nişanını yapacağı, maçını izleyebileceği alanlar. Gelenekten Geleceğe diyoruz. Çünkü eskiden komşuluk ilişkileri vardı. Şimdi komşunuzun kim olduğunu bile bilmiyorsunuz. Hele tek odalılara kaydıktan sonra ipin ucu iyice kaçtı. İnsanlar tek odalı dairelerden rahatsız olmaya başladı. Biz onu gördük 1+1, stüdyo koymadık. İnsanlar aile ortamında yaşasın istedik. Tek odalı daire seçenlerin hepsi bir değil ama farklı amaçla kullananlar oluyor. Günlük kiralamalar bile oluyor. Ailemizin, çocuklarımızın nasıl yaşamasını istiyorsak öyle bir yapalım dedik. Biz rezidansta insanlara aile saadeti yaşamak istiyoruz.Kendine penthause ayırdıSiz nerede oturuyorsunuz, kendinize de buradan daire ayırdınız mı?


Ben Hadımköy'de müstakil bir villada oturuyorum. Alkent 2000'de oturuyorum. Bu projeden de kendime üst kattaki penthause dairelerden birini ayıracağım. Çünkü o keyfi ben de yaşamak istiyorum.


Projede fiyatlar nedir?


Satışa çıktığımızda m2 fiyatımız 1300-1500 arasıydı. Şu anda 1600'lerden başlıyor. Tek bir bloğu satışa çıkarmıştık ama 2.5 blokluk kısmı satmış olduk.


Güneşli'ye otel Caddebostan'a rezidans


Yeni proje var mı?


İki proje üzerinde çalışıyoruz. Biri karşıda Caddebostan'da 225 konutluk bir proje için görüşüyoruz. Çok iddialı bir proje olacak. Yine 1+1 yok. Bizim bir tarzımız var. Bizim belli bir hedef kitlemizin olması lazım. Bu işin sürekli olması lazım.


Bir diğer projemiz ise otel. Redstar'ın merkezini arka tarafta bir yerimiz var oraya taşıyacağım. Burayı da 5 yıldızlı bir otel yapacağım. Proje çiziliyor, 6 aya kadar inşaata başlarız. 140 odalı business tarzı bir otel olacak. Bölgede zaten otel açığı var. Bu bölgede 3 tane yapılacak otel projesi var.Tekstil aşkımız bitmezSiz inşaata neden geçtiniz? Tekstilde işler bozuldu diye mi?


Tekstilde işler eskisi gibi değil. Zorlaşıyor. Farklılaşma adına özel renk, özel tarz ürünler geliştirmeniz lazım. Tekstildeki işimiz devam ediyor. Biz turizm sektöründe de faaliyetteyiz. Bodrum ve İstanbul'da otellerimiz var. Neticede "Tekstilde iş bitti, inşaata girelim" demedik. Büyük şirketlere baktığınızda, farklı sektörde faaliyet gösteren 10'un üzerinde şirketleri var. Tekstilden vazgeçmiş değiliz. Tekstil bizim için asla bitmeyecek aşkımız. Zaten yüzde 99 ihraç firmasıyız. Cirolarımızı da düşürmedik.Nedim Özbek, İstanbul'un batısında AVM inşa edecek! (Akşam Gazetesi, Şubat 2011)


Esenyurt'taki Star Towers'la konut sektörüne giren Red Star'ın sahibi Nedim Özbek, üç ay içinde Türkiye'nin en büyük AVM projesine start verecek. RED Star markasıyla tekstil sektöründe faaliyet gösteren Nedim Özbek, geçen yıl Esenyurt'taki Star Towers projesi ile konut sektörüne girmişti. RDS isimli bir firma kurarak, Reform İnşaat ile birlikte Star Towers'a start veren Özbek, aynı ortaklık ile Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezini kurmanın planlarını yaptıklarını açıkladı. İstanbul'un batısında inşa edecekleri projenin hem büyüklük hem de tasarım olarak, Türkiye'de bir ilk olacağını söyleyen Özbek, 400-500 milyon dolara mal olmasını planladıkları proje için 3 ay içinde kazmayı vuracaklarını belirtti.


Alışveriş merkezinin içinde özel bir hayvanat bahçesi bulunacağını anlatan Özbek, 'İstanbul'un en iddialı AVM'sini yapacağız. Yeni projelerimizde bizimle ortak olmak isteyen Amerikalı ve Arap yatırımcılar var. Onlarla da görüşmelerimiz sürüyor. Bu AVM projesine yabancı ortakla da başlayabiliriz' diye konuştu. RDS & Reform İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Özbek, 582 konuttan oluşan Star Towers'ta dairelerin yaklaşık yüzde 40'ının satıldığını ifade eden Özbek, 'Şu ana kadar daireler yüzde 12 prim yaptı. 2012'nin son çeyreğinde dairelerin tamamı teslim edilecek. Bu süreçte prim oranı yüzde 40'ı bulur diye tahmin ediyoruz' dedi.


KONUTA DEVAM  


RDS & Reform İnşaat olarak konut projelerine devam edeceklerini vurgulayan Özbek, 'Bu yıl içinde başlamayı planladığımız bir de konut projesi var. Yine İstanbul'un batısında olacağız. Ve lüksü ucuza satacağız. Konut adedi olarak artık rakamlarımız Starcity'nin altında olmaz. 800-1000 konutluk bir proje planlıyoruz' diye devam etti.

İstiklal gibi bir cadde hedefliyoruz


Projede başlangıç aşamasından sonra önemli bir değişiklik yaptıklarını vurgulayan Özbek, 'Proje içinde alışveriş merkezi fikrinden vazgeçtik. Cadde mağazacılığına karar verdik. Maliyeti biraz artırdı ancak, İstiklal Caddesi gibi bir sokak alışverişi yapılabilecek bir caddenin projeye daha fazla katmadeğer katacağını düşündük. Burada hem eğelence hem alışveriş mekanları olacak. İstinyepark'taki Pazar konseptinin bir benzerini de orada yapacağız. 90 tane mağaza olacak. Dükkanlar için şu anda ön talep topluyoruz' şeklinde konuştu.
RDS İnşaat iletişim bilgileri neler?Adres: Bağlar Mah. Atatürk Cad. No: 78 Kat 3 / B Güneşli 


Telefon (212)474-75-30


Fax: (0212)550-39-92


Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları