Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

RE/MAX

1973 yılında Amerika’nın Colorado eyaletinde kurulan, Türkiye’de 1997’de Murat Goldştayn tarafından açılan gayrimenkul danışmanlık – alım-satım firmasıdır. Franchising yöntemiyle uluslararası emlak zincirine dönüşmüştür.


 

RE/MAX  ne zaman kuruldu?


RE/MAX , 1973 yılında Amerika’nın Colorado eyaletinde kuruldu. 89 ülkede faaliyetini sürdüren firmanın, 6 bin 500 civarında franchise ofisi, 90 bin kadar da gayrimenkul danışmanı bulunmakta. RE/MAX , temellerini Amerika Birleşik Devletleri’nde attı. Franchise bedeli 24 bin dolar olup, toplam yatırım bedeli yaklaşık 60 bin dolar olarak açıklandı.


RE/MAX

Murat Goldştayn


RE/MAX  Türkiye nasıl kuruldu?


RE/MAX  Türkiye’nin kurucusu Murat Goldştayn olup, 1997 yılında kuruldu. RE/MAX  Türkiye’de 2012 yılından itibaren 230 ofis ile 1893 gayrimenkul danışmanını kadrosuna dahil etti. RE/MAX  Türkiye, 2011 yılında yeni franchise kazandırma alanında dünyanın en başarılı ülkesi ödülünü aynı zamanda 2010 yılında performansıyla Avrupa'da Yılın Ülkesi ödülünü aldı.


Ülkemizde Tek Şirketler Grubu tarafından kurulan RE/MAX Türkiye Genel Müdürlüğü, aktif yayılım olarak Türkiye ve KKTC'yi kapsamaktadır. RE/MAX Türkiye, 2000'i aşkın girişimci tarafından yaygın modern ofisleri ile profesyonel gayrimenkul pazarlama ve danışmanlık hizmeti vermektedir. 


RE/MAX  bünyesinde kaç ofis var?


RE/MAX , 89 ülkede hizmet veren bir gayrimenkul yatırım danışmanlık şirketidir. 89 ülkede de yaklaşık olarak 6500 ofis açmış olup, 90 bin çalışanı ile hizmetlerine devam etmektedir. 1995 yılından beri Avrupa kıtasında faaliyet gösteren RE/MAX, Avrupa’da 33 ülkede 11,000 Gayrimenkul Danışmanı ile faaliyet göstermektedir.


RE/MAX ’ın çalışma tarzı nasıldır?

1. Çalışanları maaşlı değildir. 

2. İsteyen herkes RE/MAX  Franchise olabilir.

3. Konut ya da iş yeri almak isteyenler için ya da satmak isteyenler için danışmanlık yapar.

4. Konut ya da iş yeri sahibi olmak isteyenlere uygun seçenekler sunarak işlerini kolaylaştırır.

5. RE/MAX , bünyesinde satışa çıkardığı ya da kiraya verdiği yapıların üzerine asmış olduğu proje künyesi ile alıcı olmak isteyenlere kısa bilgi veriyor.

6. Proje künyesi olan branda üzerinde yer alan sms numarasına mesaj atıldığı takdirde, yapı hakkında tüm bilgiler sms olarak cep telefonuna gönderiliyor.