Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Safranbolu Evleri örnek oldu!

Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu'ya gelen yerli ve yabancı turistin bir bölümünün Safranbolu Evleri'ni görmeden gitmediğini söyledi..


Bin 600 nüfuslu Yeşilce Mahallesi, Ordu Valiliğinin turizme yönelik çalışmalarının ardından Arap turistlerin de ziyaret ettiği mekanların başında gelmeye başladı.


Binaların çatıları kırmızıya, dış cepheleri de beyaza boyandı. Safranbolu evleri örnek alınan binalar Yeşilce'ye olan ilgi daha da arttı.


Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, "Yeşilce son yıllarda en çok ziyaret edilen bölgelerimizden birisi oldu. Ordu'ya gelen yerli ve yabancı turistin bir bölümü mutlaka burayı görmek istiyor." dedi.


Yemyeşil bir doğanın içerisinde yer alan ve ortasından dere akan Yeşilce'nin Ordu'nun yeni turizm markalarından biri olmaya hazır olduğunu ifade eden Toparlak, şöyle konuştu: 


"Evlerin duvarları beyaza, pencere pervazları kahverengiye, çatısı kiremit kırmızısına boyanan bu mahallemiz uzaktan bakıldığında muhteşem bir görsellik sunuyor. İnsanlar gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Buraya giden herkes fotoğraf çektirmeden dönmüyor."Bizim Gazete