Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Şanlıurfa Merkez Akabe 315 Konut AGG başvuruları bitiyor!

16 Temmuz'da başlayan Şanlıurfa Merkez Akabe 315 Konut AGG başvuru dönemi bugün sona eriyor. Kura, 3 Ağustos'ta çekilecek...


Şanlıurfa Merkez Akabe'de yer alan 72 adet konut için başvuru dönemi 16 Temmuz'da başladı. Başvurular bugün sona eriyor. 2 oda 1 salon şeklindeki konutların kurası 3 Ağustos'ta çekilecek. 


Kurada ismi çıkan asil hak sahipleri sözleşmelerini 9 Ağustos 2018 - 14 Ağustos 2018 arasında imzalayacak. Kura sırasında 36 yedek hak sahibi belirlenecek.


Asil hak sahipleri sözleşme imzalama işlemlerini tamamladıktan sonra kalan konutlar için yedek hak sahipleri sözleşmelerini 27-28 Ağustos 2018 tarihinde imzalayacak.


Projedeki konut fiyatları 87 bin 588 TL'den başlıyor, 109 bin 877 TL'ye kadar yükseliyor.Yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vadeli ödemeler yapılabiliyor.


Sözleşme aşamasında ibraz edilecek belgeler: 


1. Başvurulan projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olanların kimlik ibrazı yeterlidir. Kayıtlı olmayanlar için Nüfus Müdürlüklerinden alınacak son 1 (bir) yıldır projenin yer aldığı ilde ikamet ettiğini gösterir belge. 


2. Hane halkı gelirinin en fazla net 4500.00TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,


Başvuru sahibi evli ise kendisi ve eşinin ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belge (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumundan çalıştığına dair alınan belge ile maaş bordroları vb.)


Başvuru sahibi veya eşi çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belge


Belge getirmeyenlerin hakları iptal edilecektir. Gerekli görüldüğünde ek belge istenebilecektir.