Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Serhan Bayık kimdir?

2007 yılında Okan Bayık ve Ozan Bayık ile birlikte O.S.O Mimarlık Ltd. Şti.’ yi kuran İç Mimar Serhan Bayık kimdir?


Serhan Bayık, 1967 yılında İzmir’ de doğdu. 1989  yılında  Dokuz Eylül Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Resim Bölümü’nü bitirdi. Ardından 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü’ nü tamamladı.


O dönemden sonra 2002 yılına kadar Mustafa Öney, Mustafa Toner, Han Tümertekin ve  Nevzat Sayın ile birlikte çalıştı. 2003 yılında dil eğitimi ve mesleki araştırma amaçlı olarak, İngiltere’ de 1 yıl kaldı. 


Döndükten sonra 2004 yılından 2007 yılına kadar tasarım ve uygulamaya yönelik kişisel  çalışmalarını sürdürdü. 2007 yılında  Okan Bayık ve  Ozan Bayık ile birlikte  O.S.O Mimarlık Ltd. Şti.’ yi kurdu.


O.S.O Mimarlık...

2007 yılında Ozan Bayık, Serhan Bayık ve Okan Bayık tarafından kurulan O.S.O Mimarlık Ltd. Şti; hızla gelişen ve değişen yeni tasarım metodları ve güncel malzeme bilgisini; inşaat ekonomisi ile estetik ve fonksiyonellik bağlamında birleştiren ve gelecek vizyonu ile harmanlayan bir tasarım sürecini benimsemiştir. Bu doğrultuda yaratıcı ve işlevsel bir tasarımda farklı bakış açılarının gerekliliğine inanmaktadır.

 

Bu fikirden yola çıkarak, birbiri ile oldukça ilişkili 3 disiplini - mimari, iç mimari, inşaat müh. - bünyesinde toplayarak; tasarım, danışmanlık, proje geliştirme ve yönetimi, uygulama, kontrol ve taahhüt hizmetleri veren O.S.O Mimarlık gerek yurtiçi, gerekse de yurtdışında farklı büyüklük ve çeşitlilikte projeler gerçekleştirmektedir.


İletişim bilgileri:

OSO Mimarlık Tasarım İnşaat Dan. Tic. Ltd. Şti.

Mecidiye Mah. Cami Sok. No:6/1 Ortaköy - İstanbul - Türkiye

T: +90 212 327 51 35

F: +90 212 327 51 34

e: oso@osomimarlik.com / job@osomimarlik.com