Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sirkeci 4 ada 1 parsel arsa - arazi

FATİH Belediye Başkanı Mustafa Demir’in 17 Aralık 2013 günü, gözaltına alınma sebeplerinden biri...


Sirkeci Garı’nın arka tarafında bulunan ve 4 ada 1 parsel diye tarif edilen arsaya, Başkan Demir’in, uyarılmasına karşın inşaat izni verdiği iddia ediliyor. 


Söz konusu arsanın altından Marmaray metro hattı geçiyor ve Marmaray proje yetkilileri belediye başkanını, "oraya inşaat izni verilmemeli" diye uyarıyor.


ARSANIN HİKAYESİ KONUYU HABERLEŞTİREN HÜRRİYET GAZETESİNDE ŞÖYLE ANLATILIYOR:


Arsa, Fatih Belediyesi’nden 61 milyon TL temizlik ihalesi de alan Akmercan Grubu’na ait.


Arsayı 2012 yılında Cemal Akmercan satın alıyor.


AKMERCAN Şirketler Grubu’nun sahibi Akmercan Ailesi, ticaret hayatına 1991’de servis taşımacılığı ile başlamış. Cemal, Şerafettin, Veysel, Ramazan ve Gazi Akmercan’ın işleri sonraki yıllarda kamuyla (devletle) yaptıkları işlerle hızlı büyüme kaydetmiş. 1994’ten itibaren Çevre Temizliği ve Katı Atık Yönetimi alanında faaliyet göstermeye başlamış. 2006’da Adıyaman ili ve Besni, Kahta, Gölbaşı doğalgaz dağıtım ihalesini ve Sakarya’nın; Geyve, Alifuatpaşa ve Pamukova ilçelerinde doğalgaz dağıtımı işini almış. Grubun hizmet verdiği kamu kurumları arasında, Ak Parti, Başbakanlık, İETT, İSKİ, 26 tane belediye, bazı askeri kurumlar, üniversiteler, Anayasa Mahkemesi, İstanbul İl Özel İdaresi, PTT, DTM, TEİAŞ da bulunuyor.


HABERİN TAMAMI İÇİN:

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25395152.aspSirkeci 4 ada 1 parsel arsa - arazi