Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sıtkı Kulak

Kulak İnşaat’ın kurucusu, Adanalı işadamıdır. Adana’da yardımları ile tanınır. Sıtkı Kulak, yönetimi oğlu Tarık Kulak'a devretmiştir.Sıtkı Kulak


Sıtkı Kulak kimdir?


Sıtkı Kulak; Adanalı iş adamı ve müteahhittir. Babası İsmail Kulak ile birlikte birçok proje geliştirmiştir. Sivil toplum örgütlerinde de birtakım çalışmalar yapan Sıtkı Kulak, Yeşilova Kulübüne de üyedir. 


İnşaat çalışmalarına oğlu Tarkan Kulak ile birlikte Kulak İnşaat’ta devam etmektedir. Adananın kentsel kimliğinin gelişmesine yardımcı olan Kulak, şirketten dönüşte eve gitmeden önce Yeşilova Spor Kulübünde arkadaşları ile vakit geçirmektedir.


Sıtkı Kulak, son günlerde Kulak İnşaat’ı oğlu Tarkan Kulak’a devretmiştir.


Tarkan Kulak kimdir?


Tarkan Kulak; 1967 yılında Adana’da doğdu. Lise eğitimine kadar Adana’daydı. 1991 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 


Kulak daha sonra aile şirketi olan Kulak İnşaat’ta yönetici olarak çalışmaya başladı. Şirketin çeşitli kademelerinde görev aldıktan sonra, Kulak İnşaat Aş.’de yönetim kurulu başkan vekilliği ve genel müdürlük yaptı.


Tarkan Kulak hakkında detaylı bilgiler için tıklayınız


Kulak İnşaat nasıl bir firmadır?


Kulak İnşaat, 1943 yılından itibaren inşaat sektöründe yer alan Kulak ailesi tarafından kuruldu. İlk resmi projesi 1974 yılında Gazipaşa/Antalya Valilik Binası inşaatı oldu. Firma, rezidans apartman, fabrika, alışveriş merkezleri, hava alanları, yollar, okullar, spor merkezleri, askeri tesisler gibi birçok projeyi hayata geçirdi.


Adana’da kentsel dönüşüm projeleri ile adını duyuran firma, 1985 yılında Kulak İnşat adını aldı. Türkiye’de, Irak’ta, Suudi Arabistan’da ve daha birçok ülkede projeler üreten firma, ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 belgelerini aldı.


Kulak İnşaat hakkında detaylı bilgiler için tıklayınız


Sıtkı Kulak, düşen uçak olayında neler yaşadı?


2007 yılında Türkiye’den Irak’a gitmek üzere kalkan uçak düştü. Kulak İnşaat çalışanlarının yer aldığı uçaktan 1 kişi kurtuldu. Yoğun sis sebebi ile Bağdat’ta düşen uçakta, çalışanları dışında Sıtkı Kulak’ın oğlu İsmail Kulak’ta vardı. Kardeşi Tarkan Kulak tarafından teşhis edilen Sıtkı Kulak’ın cenazesi, Adana’da toprağa verildi. 


Kulak İnşaat projeleri hangileridir?


Kulak İnşaat tarafından hayata geçirilen projelerden bazıları şöyle: Mersin Çetinkaya AVM, Adana Demirbank Bölge Binası, ABD Hava Kuvvetleri Hava Üssü, Adana metro tünelleri, Kuzey Adana konutları, Berke Barajı konut kompleks projesi, Semiramis Villa, Sıtkı Kulak Residence, Akdoğan Residence, Atakan Residence, Tarkan Residence, İsmail Hakkı Tonguç yüzme havuzu, Hacı Ömer Sabancı Vakfı, MEB İlkokul projeleri, Su tedarik ve arıtma tesisleri, Tikrit Güç Santrali, Irak çöp fırını inşaatı, Irak spor salonu, Irak kamusal alan projesi, Amerikan ordusu komutanlık binası.


Sıtkı Kulak’ın iletişim bilgileri nedir?


Adres: Levent Caddesi  Alt Zeren Sk. No:33 Beşiktaş / İstanbul

Telefon: +90 212 283 01 01 Faks: +90 212 283 09 46

E-Posta: info@klk.com.tr

Web: www.klk.com.tr