Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Soli Kaplanoğlu kimdir?

1997 yılında 36. Paralel Mimarlık ofisini kuran, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında birçok başarılı mimari ve iç mimari projeye imza atan Soli Kaplanoğlu kimdir?


Soli Kaplanoğlu, İTÜ Mimarlık Fakültesi'ni tamamladıktan sonra eğitimine İstanbul Üniversitesi İnşaat İşletmeciliği yüksek lisans programıyla devam etti. 


1997 yılında 36. Paralel Mimarlık ofisini kuran Soli Kaplanoğlu, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında birçok başarılı mimari ve iç mimari projeye imza attı. 


Ev, ofis, konut projesi, restoran, mağaza konsept, tasarım ve uygulama projeleriyle yepyeni mekanlara hayat verdi. Estetik ve fonksiyonu bir araya getiren mekanlar tasarlayan Kaplanoğlu, yalın tasarım dilini renk, doku ve aksesuarlarla zenginleştiriyor. 


36. Paralel Mimarlık ekibiyle birlikte, insanı yaşanmışlık hissiyle saran, keyif ve enerji veren, sahibinin karakterini ve yaşam kültürünü yansıtan mekanlar yaratmayı seviyor


36. Paralel Mimarlık ve Mühendislik

36.// Mimarlık 1997 yılında kurulmuş olup kruluşundan bu yana yurt içi ve yurt dışı mimari ve iç mimarlık projelerine imza atmaktadır. 


36. PARALEL

Mimarlık Mühendislik Ltd. Şti.

homeKültür Mahallesi Esra Sokak G3 Blok Daire 1

Ulus 34340, İstanbul

Tel: 0212 257 31 69

Email: info@otuzaltinciparalel.com