Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tahliye taahhüdü örneği 2016!

Kira sözleşmesi imzalandıktan sonra kiracılar tahliye taahhütnamesi imzalayarak kiraladığı taşınmazı boşaltacağı tarihi belirleyebiliyor. İşte tahliye taahhüdü örneği 2016..


Tahliye taahhüdü örneği 2016!


Kira sözleşmesi, kiraya verenin bir şeyin kullanılmasını veya kullanmayla birlikte ondan yararlanılmasını kiracıya bırakmayı, kiracının da buna karşılık kararlaştırılan kira bedelini ödemeyi üstlendiği sözleşme oluyor.


Bu sözleşme imzalandıktan sonra kiracılar tahliye taahhütnamesi imzalayarak kiraladığı taşınmazı boşaltacağı tarihi belirleyebiliyor. 


Tahliye taahhütnamesi yazılı bir şekilde veriliyor. Taahhütnamede özgür irade ile belirlenmiş bir tarih belirtiliyor. Tahliye taahhüdü örneği 2016 şu şekilde;


Kiracı tahliye taahhüdü örneği 2016


TAAHHÜT EDEN(KİRACI)

ADI SOYADI     (ÜNVANI)    :

 

MAL SAHİBİ (KİRALAYAN)

ADI SOYADI                  :          

 

TAHLİYE EDİLECEK

MECURUN ADRESİ              :

 

TAHLİYE TARİHİ              :

 

Halen kiracı olarak kullanmakta olduğum yukarıda yazılı adresteki taşınmazı hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmadan kayıtsız ve şartsız olarak Türk Borçlar Kanunu gereğince boş ve sağlam olarak yukarıda belirtilen tarihte tahliye edeceğimi adı geçen mal sahibinin icrai takibata geçerek yapacağı bilumum masrafları ve tahliyeyi geciktirmemden dolayı uğrayacağı zarar ve ziyanları hiçbir ihtar, ihbar ve hükme gerek kalmadan derhal nakden ve peşinen ödeyeceğimi beyan kabul ve taahhüt ederim.

 

TAAHHÜT TARİHİ                     :

 

TAAHHÜT EDEN                      :

 

İMZASI              

Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com