Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tapu kayıt örneği harcı 2018!

Tapu kayıt örneği, ilgilileri tarafından tapu dairesinden istenebiliyor. Verilen örnek belgeleri için belli oranlarda harç ödenmesi gerekiyor. Peki, tapu kayıt örneği harcı 2018 ne kadar?


Tapu kayıt örneği, ilgilileri tarafından tapu dairesinden istenebiliyor. Verilen örnek belgeleri için belli oranlarda harç ödenmesi gerekiyor.


Tapu Kayıt Örneği Verilmesinde Harç hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Tapu Dairesi Başkanlığı tarafından genelge yayımlandı.


Genelgede, veraset işlemleri için tapu kayıt örneği talep eden murislerden harç alınmamasına işaret edilerek böyle bir uygulamanın olmadığının altı çizildi. 


Buna göre, murisler dahil tapu kayıt örneği alan kimselerden belge örneklerinin beher sayfasından fotokopiler da dahil olmak üzere harcın alınması gerekiyor. Peki, Tapu kayıt örneği harcı 2018 ne kadar?


Tapu kayıt örneği harcı 2018


İlgililerin isteği üzerine gayrimenkullere ait verilecek kayıt örneklerinin her birisiyle çıkarılacak belge örneklerinin beher sayfasından (Fotokopiler dahil) 9,30 T'nin tahsil edilmesi gerekiyor.
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com